Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

FEBRUARY FAVOURITES

FEBRUARY FAVOURITES

Písnička: Pink - Beatiful trauma

Nemám jeden oblíbený hudební styl, ale zároveň není moc zpěváků/zpěvaček, od kterých by se mi líbily všechny písničky - v případě Pink ale ujíždím úplně na každé! Mojí momentálně nejoblíbenější je Beautiful trauma, a to nejen kvůli klipu s Channingem...no přísahám!

Knížka: Aristoteles - Etika Nikomachova

IMG_0277.JPG

Etika Nikomachova asi není úplně knížka, po které sáhnete a přiznávám, že kdybych jí neměla číst do školy, také bych si jí pravděpodobně nevybrala. Opravdu mě ale překvapila, jelikož byla až neuvěřitelně aktuální (a to i přesto, že byla napsaná před naším letopočtem). Dokonce zde Aristoteles mluví i o jídle a cvičení, přičemž říká, jak důležitá je rovnováha. Proto jestli máte stejně jako já rádi filosofii a nevadí vám trochu složitější čtení, rozhodně tuhle knížku doporučuju! 

Beauty: Terranova health BEAUTY COMPLEX

IMG_9377.JPG

Produkty Terranova health testuji teprve měsíc, ale už teď si jsem jistá, že je budu užívat pravidelně - díky BEAUTY COMPLEX se mi už za takovou chvilku neuvěřitelně zpevnily nehty, zhoustly vlasy a s pletí nemám žádné problémy.

Oblečení/doplňky: Reebok tepláky

FullSizeRender.jpg

Tohle je přesně ten důvod, proč ze mě nikdy nebude fashion blogger - až moc miluji tepláky! Úplně nejradši nosím ty od značky Reebok, jelikož jsou pohodlné, ale zároveň vypadají stylově! V únoru mi přišly tyhle světle šedé a naprosto jsem si je zamilovala.

Recept: Veganský makový závin

IMG_4275.JPG

Nechci znít nějak namyšleně, ale moji milí, tenhle VEGANSKÝ MAKOVÝ ZÁVIN je to nejlepší, co jsem kdy v životě stvořila! Je rychlý, jednoduchý a tak moc dobrý, že si ho zamilovala i spousta z vás. Proto jestli jste recept zatím nezkoušeli, klikněte sem.

 Pití: Pescience vegan select protein

IMG_9385.PNG

Čokoládový Vegan blend je můj oblíbenec už dlouho, ale pěkně mi trvalo najít vanilkový rostlinný protein, který by mi chutnal - u většiny mi totiž vadilo, že chutnaly jako písek. Potom jsem ale vyzkoušela Vegan select protein od Pescience a hned se stal mým nejoblíbenějším! Sice není sladký, ale má boží složení (směs hrachového a rýžového proteinu) a v kombinaci s rostlinným mlékem vytvoří perfektně krémový hutný shake!

Food tip: Seznam mých nejoblíbenějších produktů

FullSizeRender.jpg

V únoru jsem dokonce vydala samostatný článek plný food tipů - seznam mých nejoblíbenějších potravin! Proto jestli vás zajímá, jaká ořechová másla, zdravé sušenky, proteinové tyčinky a spoustu dalšího, mám nejradši, klikněte sem.

 Restaurace: Forky’s

IMG_9574.JPG

Jestli se vám zdá Forky’s povědomé, tak je to správně - naše brněnské Tereza’s diary setkání se totiž uskutečnilo právě tam. Forky’s ale otevřelo pobočku i v Praze, a tak jsem ji pochopitelně musela vyzkoušet. Bistro má moc příjemný interiér a je dvoupatrové, takže jsme si měly kam sednout, i když bylo úplně plno. Obsluha byla moc milá a jídlo nezapomenutelné. Ve veganských bistrech někdy bývá nabídka menší, ale ve Forky’s je tak široká, že je pěkně těžké si vybrat. Já sama jsem se dlouho rozhodovala, ale nakonec jsem zvolila své oblíbené Bunbonambo. Bylo skvěle ochucené, chutě se perfektně doplňovaly a také mě porce opravdu zasytila - často v restauracích totiž mívám problém s tím, že jsou na mě porce moc malé a dostatečně mě nezasytí. Ve Forky’s ale byla úplně ideální, takže rozhodně doporučuji!

Cvik: Cvičení na břicho Sarah’s day

Ještě se mi nestalo, že bych si nějakou blogerku oblíbila tak moc, jako Sarah’s day. Sleduju každičké její video a v únoru jsem dokonce podle jednoho i cvičila - a břišní svaly mě pálily tak nepopsatelně, že to prostě musíte vyzkoušet sami!

Fitness tip: Myprotein

IMG_9812.JPG

Možná jste si mohli všimnout, že jsem v únoru začala spolupracovat se značkou Myprotein. Kromě božích doplňků stravy mají totiž také skvělé sportovní oblečení - ale pozor, způsobuje závislost na cvičení!

Instagram účet: @shiramcd

FullSizeRender.jpg

Profil @shiramcd mi na Instagramu vyjel úplnou náhodou a hned jsem musela dát Follow - s Shirou máme totiž úplně stejné chutě! Její recepty jsou veganské, používá hodně avokádo, křupavé tofu, praženou cizrnu a hlavně BATÁTY! Proto pokud hledáte inspiraci na zdravé, rychlé a jednoduché recepty, rozhodně se na její profil podívejte!

Zážitek: přechod na veganství & meet-up

IMG_9576.JPG

Jak už jsem říkala v článku zde, k přechodu na veganství jsem se rozhodla už 11.1. Dávala jsem si ale takový zkušební měsíc, a tak jsem to mohla oficiálně říct až v únoru - JSEM VEGAN! Byl to krásný zážitek, který vlastně souvisí i s tím druhým. S Luckou, Alex, Adél a Adri se nám konečně podařilo sejít! Viděly jsme se poprvé, a přesto jsem měla pocit, jako když se známe celý život. Upřímně, nikdy jsem neměla moc kamarádek, protože co si budem povídat - jsem trošku jiná, než ostatní. Ale co do světa dáš, to se ti vrátí. A já jsem nekonečně vděčná, že mi do života vstoupily tyhle 4 batátový závislačky.


Song: Pink - Beautiful trauma

I don’t have a favourite music style but at the same time, there are not many singers from which I’d like every song - but I’m obsessed with everything by Pink! My currently favourite one is Beautiful trauma and not just because of the video with Channing...I swear!

Book: Aristotle - Etica Nicomachea

IMG_0277.JPG

Well, Etica Nicomachea is not a typical kind of book and I admit I wouldn’t read it if it wasn’t for school. However, I was very surprised how actual it was (even though it was written before Christ). Aristotle is also mentioning food, exercise and the importance of balance. So if you like philosophy as I do and you don’t mind kind of a harder book to read, I’d highly recommend it!

Beauty: Terranova health BEAUTY COMPLEX

IMG_9377.JPG

I’ve been testing Terranova health products only for a month but I’m already sure I’ll be using them in the future - because of the BEAUTY COMPLEX my hair, nails and skin quality extremely improved even after such a short period of time.

Clothes/Accessories: Reebok sweatpants

FullSizeRender.jpg

That’s exactly the reason why I will never be a fashion blogger - I love sweatpants way too much! My favourite ones are those by Reebok as they are both comfy and stylish! In February I got these grey ones and I absolutely fell in love with them.

Recipe: Vegan poppy seed roll

IMG_4275.JPG

I don’t want to sound big-headed but my friends, this VEGAN POPPY SEED ROLL is the best thing I’ve ever done in my life! It’s quick, easy and so delicious many of you fell in love with it as well. So if you haven’t tried it yet, click here.

Drink: Pescience vegan select protein

IMG_9385.PNG

The vegan blend by Myprotein has been my favourite chocolate protein powder for so long but it took me a while until I found a plant based vanilla protein powder which suits me - the majority of powders I’ve tried tasted like sand. However, then I tasted Pescience vegan select protein and I fell in love with it! It’s not that sweet but it has perfect ingredients and it tastes like the creamiest shake when combined with the plant milk!

Food tip: the list of my favourite products

FullSizeRender.jpg

In February I posted a single article dedicated to my food tips - the list of my favourite products! So if you’d like to know which nut butters, healthy cookies, protein bars and much more I love, click here.

Restaurant: Forky’s

IMG_9574.JPG

In February I tried new vegan bistro called Forky’s. It has a lovely interrior and it’s rather big so you always find a place to sit. The stuff’s incredibly kind and the food unforgettable. Sometimes the food offer in vegan bistros is small but that’s definitely not a case of the Forky’s. Actually the offer is so vast you literally don’t know what to choose! I went for the Bunbonambo and it tasted amazing. Also, the portion was large so it perfectly filled me up. I’d highly recommend giving Forky’s a try!

Exercise: Sarah’s day abs workout

I have never liked any blogger as much as Sarah’s day. I watch every video she uploads and in February I even exercised according to one of them - and my abs hurt so much you just have to try it on your own! 

Fitness tip: Myprotein

IMG_9812.JPG

You might have noticed that I started collaborating with Myprotein in February. The reason was that this brand has amazing both supplements and clothes - but be aware, it causes an exercise addiction!

Instagram account: @shiramcd

FullSizeRender.jpg

When the profile @shiramcd appeared on my feed I immediately clicked on follow - we have absolutely similar taste buds with Shira! Her recipes are vegan, she is using a lot of avocado, crispy tofu, baked chickpeas and most importantly SWEET POTATOES! So if you are looking for an inspiration on healthy, quick and easy recipes, definitely check her profile!

Experience: veganism & meet-up

IMG_9576.JPG

As I already mentioned in the post up here, I decided to go vegan on 11th January. However, I wanted to try whether it suits me during January so it was official in February - I’M VEGAN! It was an amazing experience which is actually connected with the second one - in February we finally managed to meet in person with Adri, Alex, Adel and Lucka. Even though we saw each other for the very first time I felt like we have known each other for years. Honestly, I’ve never had many friends as I’m a bit different. But your vibe attracts your tribe. And I’m extremely grateful I met those four sweet potato addicts.

HOW TO START THE BLOG

HOW TO START THE BLOG

JANUARY FAVOURITES

JANUARY FAVOURITES