Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

MY FAVOURITE PLACES TO EAT

MY FAVOURITE PLACES TO EAT

Často se mě lidé ptají, jestli se dá jíst zdravě (nebo dokonce vegansky!), i když jste celý den pryč a nemáte možnost si sami uvařit. Já sama ale doma přes den moc často nebývám, a proto s sebou vždycky nosím vlastní krabičky (rady k jejich přípravě najdete zde). Když si chci ale pořádně pochutnat, jdu do nějakého zdravého bistra. V Praze je totiž spousta úžasných míst, která rozhodně stojí za to vyzkoušet - a proto bych se s vámi ráda podělila o moje nejoblíbenější.

 Lehká hlava

FullSizeRender.jpg

Lehká hlava je prostě boží. Je to moje nejoblíbenější restaurace, ale zároveň ji miluje i celá naše rodina - je totiž skvělým příkladem toho, že i zdravé jídlo může být plné chutí. Nápojová nabídka je hodně široká, já naprosto zbožňuju hlavně jejich asijské sypané čaje! Další věc, která mi přijde úplně skvělá, je to, že u každého jídla najdete symbol, zda se jedná o vegetariánské/veganské/bezlepkové jídlo, zda obsahuje ořechy, česnek apod. Jednotlivá jídla se hodně liší, a tak se vlastně ani nedá říct, jaká kuchyň zde převládá - právě proto si myslím, že si zde vybere úplně každý. Můj favorit je ale zapečený wrap s uzeným tofu!

Maitrea

FullSizeRender.jpg

Maitrea patří stejným majitelům, jako Lehká hlava, proto je styl kuchyně dost podobný. Oproti Lehké hlavě je ale větší, má krásný luxusní interiér, a proto bych jí doporučovala spíš na večeři nebo nějakou oslavu - naše první Tereza’s diary setkání se uskutečnilo právě tam! Mám zde spoustu oblíbených jídel, ale udon nudle s tempehem a arašídovou omáčkou prostě nemají konkurenci.

Forky’s

IMG_9575.JPG

Jestli se vám zdá Forky’s povědomé, tak je to správně - naše brněnské Tereza’s diary setkání se totiž uskutečnilo právě tam. V Brně jsem si moc pochutnala, a proto jsem byla úplně nadšená, když se otevřela pobočka i v Praze. Bistro má moc příjemný interiér a je dvoupatrové. Obsluha je moc milá a jídlo prostě nezapomenutelné - kromě jejich známých superbowls je na výběr hned z několika burgerů, a dokonce mají i hot-dog. Poprvé jsem si dávala wrap s quinou, podruhé mé oblíbené Bunbonambo a obě jídla byla skvěle ochucená, chutě se perfektně doplňovaly a také mě porce opravdu zasytila.

Moment

FullSizeRender.jpg

Kdo by řekl, že na jídelním lístku veganského bistra najdete lívance, vafle nebo omeletu? Bistro Moment je prostě zážitek, na který se nezapomíná. Nachází se na Vinohradech a má naprosto úchvatný interiér - je útulné a jeho klidnou atmosférou umocňuje spousta knížek. Nabídka se poslední dobou hodně rozšířila a změnila. Dřív byl můj favorit smoky burger (na fotce), který se ale bohužel zrušil, a tak ho nahradila Shawarma (wrap s marinovaným robi masem, rajčaty, česnekovou sojanézou). Na snídani se ale pořád ještě chystám, proto mi dejte vědět do komentářů, jestli se mám na co těšit!

Pastva

FullSizeRender.jpg

Pastva je veganské bistro s neskutečně milou obsluhou. Nachází se na Andělu, je menší a přes oběd tam bývá pěkně plno, proto je lepší si udělat rezervaci. Mívají skvělá denní menu (viz foto), kdy je na výběr z polévky, dvou hlavních jídel a salátu. I stálá nabídka je pěkně zajímavá, a to hlavně kvůli burgerům - můj úplně nejoblíbenější je z černé čočky s BBQ omáčkou!

Loving hut

FullSizeRender.jpg

Před pár lety jsem měla období, kdy jsem do Loving hut chodila úplně každý týden a pokaždé jsem si dávala to samé jídlo. Potom mi ale začalo připadat, že se kvalita Loving hut zhoršuje a jídla byla na můj vkus příliš mastná. Nedávno jsem ale této restauraci dala druhou šanci a na polévce Pho i avokádovém sushi jsme si moc pochutnali - prý hodně záleží na konkrétní pobočce, přičemž nejlepší je v Černé labuti.

Donut shop

FullSizeRender.jpg

A sladká tečka na závěr - Donut shop. Sice se nejedná o žádné sugar-free, fat-free nebo zero calories donuty, ale zdravý životní styl je přeci o rovnováze a užít si jednou za čas bez výčitek poctivý donut, je pro tělo ještě zdravější, než špenát. Nabídka Donut shopu je hodně široká a spousta donutů je veganských. Já jsem si nejvíc oblíbila levandulový, který je sice extrémně sladký, ale opravdu stojí za to!

Doufám, že se vám dnešní článek líbil a moc děkuju za jeho přečtení.

Jestli máte i vy nějaké tipy na bistra, která se musí vyzkoušet, nezapomeňte mi je napsat do komentářů! 

MARCH FAVOURITES

MARCH FAVOURITES

HOW TO START THE BLOG

HOW TO START THE BLOG