Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

TRAVEL DIARY: ESTEPONA & GIBRALTAR

TRAVEL DIARY: ESTEPONA & GIBRALTAR

Jestli mě sledujete delší dobu, tak vám ani nemusím říkat, jak moc miluju léto - a jak nemám ráda zimu! Na každém ročním období se sice dá najít něco pozitivního, ale ja jsem letos po Vánocích dostala bláznivý nápad a uprostřed zkouškového jsem začala hledat letenky. Vlastně jsem ani neměla vybranou žádnou destinaci, jen jsem hledala něco, kde bude teplo a co nebude až tak daleko - a tak nakonec zvítězilo Španělsko!

Ubytovaní jsme měli přes airbnb, jelikož shodou okolností mamčina známá pronajímá byt ve městě Estepona. Estepona je městečko kousek od Malagy, které sice není velké, ale je moc příjemné - a na odpočinek úplně ideální! Jak jste mohli vidět třeba v mých travel videích ze Slovinska (tady a tady), mám ráda, když jsou dovolené aktivní a když toho z dané země vidíte co nejvíc. Nicméně, tentokrát mě hned po návratu čekala důležitá zkouška z ekonomie (která mi mimochodem vážně nejde) a holt nejsem ten typ, který umí povinnosti hodit za hlavu, a tak jsem tentokrát strávila spoustu času právě učením.

Přesto jsem si ale krásně odpočinula, načerpala jsem typickou španělskou pozitivní energii a hlavně jsem zažila spoustu zážitků, o které bych se ráda podělila i s vámi. 

Těsně před odjezdem na letiště mamku napadlo zkontrolovat můj  pas  - a trochu nás překvapilo, že byl  dva týdny prošlý . Nastala panika a hysterické obvolávání nejrůznějších úřadů, ale nakonec všechno dobře dopadlo a mohla jsem odletět jen na občanku.

Těsně před odjezdem na letiště mamku napadlo zkontrolovat můj pas - a trochu nás překvapilo, že byl dva týdny prošlý. Nastala panika a hysterické obvolávání nejrůznějších úřadů, ale nakonec všechno dobře dopadlo a mohla jsem odletět jen na občanku.

Těsně před odjezdem na letiště mamku napadlo zkontrolovat můj pas - a trochu nás překvapilo, že byl dva týdny prošlý. Nastala panika a histerické obvolávání nejrůznějších úřadů, ale nakonec všechno dobře dopadlo a mohla jsem odletět jen na občanku.

FullSizeRender.jpg

Let byl rychlý, trval jen okolo 3 hodin a kromě krátkých turbulencí byl i celkem klidný.

IMG_8710.JPG

Utekl mi také proto, že jsem stříhala video a hlavně jsem s sebou měla spoustu dobrot (uzené tofu, quinoa, brokolice, fazolky, mrkev, arašídy, mandle, pistácie).

IMG_8726.JPG

Sluníčko vycházelo až okolo 8:30, proto jsem každé ráno chodila na pláž pozorovat krásné východy slunce.

FullSizeRender.jpg
IMG_8741.JPG

Až na jeden den nám počasí vyšlo skvěle - svítilo sluníčko, bylo krásně modro a příjemných 20°C.

IMG_8742.JPG
IMG_8743.JPG
IMG_8744.JPG
FullSizeRender.jpg

Za to večery ale byly pěkně chladné, a kolikrát jsem vytáhla jsem i zimní bundu.

IMG_8893.JPG

Estepona.

IMG_8806.JPG
IMG_8932.JPG
FullSizeRender.jpg

Jelikož jsme byli jen nějakých 40 km od Gibraltaru, rozhodli jsme se vypravit se tam výlet. Chtěla jsem nafotit nějaké hezké fotky, a tak jsem si udělala vlasy, make-up a vzala jsem si sukni - nakonec ale bylo pěkně zataženo a foukal takový vítr, že mě málem odfoukl.

IMG_8851.JPG

Gibraltar se nachází ve Španělsku, patří pod Velkou Británii a je z něj výhled na Afriku. Městečko má sice jen 6,5 km2, ale při vstupu musíte projít pasovou kontrolou, oficiálním jazykem je angličtina a dokonce má i svou vlastní měnu. 

IMG_8850.JPG

Nejvyšším bodem je Rock of Gibraltar, který má 426 m.n.m a je z něj krásný výhled. Na vrchol se dá vyvézt, my jsme se ale jako správní sportovci rozhodli jít pěšky - a proto byla potřeba se pořádně posilnit!

IMG_8852.JPG

Největším lákadlem Gibraltaru jsou opice Magot, které tu žijí úplně volně a jsou pěkně drzé.

IMG_8859.JPG

A neuvěřitelně roztomilé!

IMG_8853.JPG
FullSizeRender.jpg

Na žádný jiný výlet už jsem nejela, protože jsem se musela učit. Ale s takovýmhle výhledem mě to zas tak netrápilo!

FullSizeRender.jpg

Jednou jsem vyzkoušela i lekci jógy...

IMG_8807.JPG

...ale s mojí španělštinou jsem radši zůstala u vlastní praxe.

IMG_8950.JPG
IMG_8952.JPG
IMG_8951.JPG
IMG_8921.JPG

A samozřejmě jsem nemohla vynechat i místní posilovnu, která bylo skvěle vybavená a měla výhled na celé město.  

FullSizeRender.jpg

Jednou jsem narazila i na trh, kde měli obrovská, perfektně zralá avokáda...

FullSizeRender.jpg

....a slaďoučké čerstvé ovoce.

IMG_8894.JPG

Na dovolenou si vždycky beru i svoje jídlo, a tak mé milované čokoládovo-kokosové proteinové kuličky nesměly chybět. 

IMG_8750.JPG
IMG_8873.JPG

Také jsem ale vyzkoušela místní veganské bistro, ze kterého jsem byla úplně nadšená. Bylo maličké, ale mělo širokou nabídku a výborné jídlo. Dlouho jsem přemýšlela, co si dát, ale nakonec vyhrál fazolový burger v celozrnné bulce s pečenými brambory, který byl dokonalý a navíc stál jen nějakých 6€. Co mě ale překvapilo úplně nejvíc, byla obsluha - všichni byli až neuvěřitelně milí!


If you’ve been following me for a longer time you definitely noticed how much I love the summer - and how I don’t like winter! Of course you can find something positive on each season but after Christmas I got a crazy idea and started looking for the tickets. Actually I didn’t even know where I wanted to go, I just wanted to go somewhere warm and not that far - so the Spain was a perfect option!

We stayed in the airbnb as one of my mums friends is renting a flat in the city called Estepona. Estepona is a small city close to the Malaga but it’s actually very nice - perfect for relaxing! As you could see in my previous travel posts, from Slovenia for example, I prefer being active on holiday and visiting as many places as possible, but this time I had an important exam right after my return so I spent a lot of time studying.

However, I truly unwinded, enhaled that typical Spanish positivity and most importantly, enjoyed a lot of beautiful moments - and now I’d love to share them with you.

IMG_8710.JPG
IMG_8726.JPG
FullSizeRender.jpg
IMG_8741.JPG
IMG_8742.JPG
IMG_8743.JPG
IMG_8744.JPG
IMG_8893.JPG
IMG_8806.JPG
IMG_8932.JPG
IMG_8807.JPG
IMG_8950.JPG
IMG_8952.JPG
IMG_8951.JPG
IMG_8921.JPG
IMG_8851.JPG
IMG_8850.JPG
IMG_8852.JPG
IMG_8853.JPG
FullSizeRender.jpg
IMG_8894.JPG
IMG_8750.JPG
IMG_8873.JPG
JANUARY FAVOURITES

JANUARY FAVOURITES

DECEMBER FAVOURITES

DECEMBER FAVOURITES