Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

MY TIPS FOR LEARNING ENGLISH

MY TIPS FOR LEARNING ENGLISH

Často mi chodí otázky, jak jsem se naučila anglicky, a tak jsem si říkala, že bude nejlepší o tom sepsat samostatný článek.

Angličtinu jsem se začala učit už někdy ve 3. třídě, ale výuka byla tak špatná, že mi ještě v 6.třídě přišlo správně dát si jako status na facebook větu "me wants to sleep". Potom jsem přešla na gympl, kde se nám sice vystřídala spousta učitelů, ale gramatiku jsem se naučila právě tam. Nicméně z vyprávění vím, že angličtina na většině škol tak akorát vyplňuje místo v rozvrhu. Jak se jí tedy naučit?

DOUČOVÁNÍ

Já vždycky potřebuji, aby mi novou látku vysvětlil někdo jiný. Pokud s angličtinou tedy nemáte vůbec žádné zkušenosti, zkuste si vzít pár hodin s lektorem. Už dávno se nemusíte přihlašovat do drahých ročních kurzů, stačí se podívat na stránky jako například doucuji.eu, kde si vyberete svého lektora a můžete se potkat v nějaké příjemné kavárně!

UČEBNICE

Přestože si myslím, že je hlavní slovní zásoba a schopnost vyjádřit myšlenku, mít alespoň nějaké základy gramatiky je nezbytné. My ve škole používáme učebnice Maturita Solutions a jsem s nimi vážně spokojená. Všechno je srozumitelně vysvětlené, je zde hodně obrázků, her i zajímavých článků.

SLEDUJTE VIDEA V AJ

Poslední dobou jsem se naprosto zbláznila do sledování vlogů zahraničních Youtuberů. Je to super způsob, jak naposlouchat správný přízvuk, rozšířit si slovní zásobu a osvojit si běžně používané fráze. Pokud ale videím v angličtině zatím nerozumíte, pusťte si film nebo seriál v aj s českými titulkami - uvidíte, že za chvíli už nebudou potřeba.

ČTĚTE V AJ

Čtením anglických knížek si zase lépe osvojíte uspořádání slov ve větě nebo spelling. Pro začátníky jsou speciálně zjednodušené krátké knížkečky z edice Pinquin readers. Mě se také moc hezky četl originál Harryho Pottera, Stmívání nebo série psycho knížek od Gillian Flynn.

JEĎTE NA JAZYKOVÝ POBYT

Jazykový pobyt je opravdový zázrak a mrzí mě, že jsem to sama neobjevila dřív. Je spousta agentur, u kterých si vyberete jakoukoliv zemi na světě, libovolnou délku pobytu nebo náročnost kurzu. V dané zemi se jazyk naučíte nejlépe a zároveň poznáte jinou kulturu, lidi a získáte mnoho zkušeností!

FEBRUARY FAVOURITES

FEBRUARY FAVOURITES

MINDSET IX.

MINDSET IX.