Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

DECEMBER FAVOURITES

DECEMBER FAVOURITES

Písnička: DJ Taz Rashid - Inspiration Drive

IMG_3591.PNG

Tuhle písničku jsem slyšela poprvé v Yogame na lekci Rosibel Marquez a hned jsem se do ní zamilovala - zapomněla jsem se ale zeptat na název a dlouho jsem jí nemohla najít. Začátkem prosince jí ale pustil i Tobias na lekci v Jógovně a tentokrát už jsem si jí uniknout nenechala!

Knížka: Heather Morris - Tatér z Osvětimi

IMG_3994.JPG

Knížky založené na skutečném příběhu mám moc ráda a tématika holocaustu mě opravdu zajímá, a proto když jsem ve videu holek z A cup of style viděla tip na knížku Tatér z Osvětimy, hned jsem jí musela mít. Určitě to je knížka, která stojí za přečtení, ale mě osobně její styl zase tolik neoslovil a mezi moje nejoblíbenější se bohužel nezařadila.

Oblečení/doplňky: Pyžamo Boux Avenue

FullSizeRender.jpg
FullSizeRender.jpg

No co by to bylo za Vánoce bez dárku v podobě pyžama?! Já jsem letos dostala krásný set Boux Avenue, do kterého jsem se úplně zamilovala. Děkuju, Ježíšku!

Recept: 5 receptů na zdravé cukroví

IMG_2237.JPG
IMG_1946.JPG
IMG_2356.JPG
IMG_2589.JPG
IMG_2694.JPG

V prosinci jsem měla hned 5 nejoblíbenějších receptů - a jaké jiné to mohly být, než zdravé cukroví! Tentokrát jsem si pro vás připravila kokosové kuličky, plněné datle v čokoládě, linecké, vosí hnízda a vanilkové rohlíčky. Proto jestli si chcete ještě naposledy připomenout Vánoce, klikněte sem.

Pití: Čaj Sonnentor Štěstí je být ženou

IMG_4269.PNG

Tenhle čaj od Sonnentoru si mě získal hlavně díky svému krásnému názvu - jmenuje se totiž Štěstí je být ženou! Jedná se o bylinnou směs s kontryhelem, rozmarýnem a brusinkami, a proto má opravdu výrazně nasládlou chuť. Já jsem si ho zamilovala i přes to, že mám ráda lehké čaje a ty ovocné mi většinou nechutnají - proto vám opravdu doporučuji dopřát si to Štěstí být ženou!

Food tip: Nutspread vanilkový rohlíček

IMG_3861.JPG

V dětství byly mým nejoblíbenějším cukrovím vanilkové rohlíčky, proto když jsem viděla na Aktinu máslo Nutspread vanilkový rohlíček, hned bylo v košíku. Je složené jen z vlašských ořechů, kešu ořechů a vanilkového aroma, jsou v něm křupavé kousky oříšků, a i když tomu sama nerozumím, opravdu chutná jako rozpuštěné, krémové vanilkové rohlíčky!

Restaurace: Pizza Nuova

IMG_3641.JPG

V prosinci jsem poprvé vyzkoušela restauraci Pizza Nuova, jelikož jsme tam s rodinou slavili ségřiny osmnáctiny. Restaurace se nachází v centru naproti Palladiu a moc se mi líbil její interiér. Obluha byla příjemná a mile mě překvapilo hlavně to, že přímo v jídelním lístku byla veganská pizza. Sice mi nechutnala tolik, jako ta z Vapiana (byla na můj vkus až moc mastná), ale měla perfektně tenounké těstíčko a bylo poznat, že je z opravdu kvalitních ingrediencí.

Cvik: Stoj na předloktí

IMAGE.JPG

Dobře, přiznávám - šíleně se prohýbám, v pozici jsem vydržela jen pár sekund a následoval opravdu ošklivý pár, ale... UDĚLALA JSEM SVŮJ PRVNÍ STOJ NA PŘEDLOKTÍ!

Fitness tip: 19 změn zdravého životního stylu, které můžete udělat ještě dnes

IMG_2698.JPG

Nový rok bývá často spojený s přehnanými předsevzetími a nedosažitelnými cíly. Zároveň je to ale úplně ideální čas na změnu, které ve skutečnosti můžete dosáhnout drobnými krůčky úplně jednoduše - a proto jsem si pro vás připravila 19 změn zdravého životního stylu, které můžete udělat ještě dnes!

Instagram účet: @amalielee

IMG_3657.PNG

Na profil @amalielee jsem narazila úplnou náhodou a snad poprvé se mi stalo, že jsem někomu projela příspěvky od začátku až do konce - a to jich tam má Amalie téměř tisíc! Všechny jsou také označené #realrecovery, tedy hashtagem, který vymyslela sama Amalie. Trpěla totiž anorexií, ze které se jí podařilo vyléčit, jídlo si začala užívat opravdu naplno a motivuje k tomu i ostatní. A navíc je to neuvěřitelně nádherná holka!

Zážitek: 18té narozeniny mojí malé ségry!

IMG_3556.PNG

Poslední měsíc v roce jsem zažila spoustu nezapomenutelných zážitků, včetně těch nejkrásnějších Vánoc se svojí rodinou. Přesto pro mě byl ale úplně největší zážitek to, že moje malá ségra, která ještě před chvílí trhala mým panenkám hlavy, oslavila 18. narozeniny. Ještě jednou všechno nejlepší Natálko, děkuju za to, že Tě mám!


Song: DJ Taz Rashid - Inspiration Drive

IMG_3591.PNG

I heard that song for the very first time already during a Rosibel Marquez yoga lesson at Yogame and I immediately fell in love with it - however, I forgot to ask what the name had been so I couldn’t find it for so long. But finally at the beginning of December Tobias played it at Jogovna as well and this time I didn’t miss it!

Book: Heather Morris - The Tatooist of Auschwitz

IMG_3994.JPG

I truly like books which are based on a real story and I am also very interested in the topic of the holocaust so The Tatooist of Auschwitz was a must for me. Definitely - it’s a book worth reading but to be perfectly honest, it just wasn’t my style of writing so it didn’t make it into the list of my favourite books.

Clothes/ Accessories: Boux Avenua pyjamas

FullSizeRender.jpg
FullSizeRender.jpg

It wouldn’t be Christmas without a pyjamas as a present, right?! This year I got a lovely set by Boux Avenue which I absolutely fell in love with. Thank you, baby Jesus!

Recipe: 5 healthy christmas treats recipes

IMG_2237.JPG
IMG_1946.JPG
IMG_2356.JPG
IMG_2589.JPG
IMG_2694.JPG

In December I had actually five favourite recipes - healthy christmas treats of course! This time I prepared for you coconut bites, chocolate stuffed dates, beehives cookies, vanilla crescent and linzer cookies. So if you’d like to taste Christmas for the last time, click here.

Restaurant: Pizza Nuova

IMG_3641.JPG

In December I was in the restaurant called Pizza Nuova for the very first time as we celebrated my sister’s eighteenth birthday there. The restaurant is situated in the heart of Prague and I loved it’s interior. The stuff was very nice and I was very pleased that I found vegan pizza on the menu. It wasn’t as delicious as the one from the Vapiano (it was too greasy for me) but it had a lovely thin crust and it was obviously made out of quality ingredients.

Exercise: Forearm handstand

IMAGE.JPG

Okay, I admit - I’m horribly arching, I held the pose just for a few seconds and it was followed by a painful fall but...I DID MY VERY FIRST FOREARM HANDSTAND!

Fitness tip: 19 healthy lifestyle changes you can make today!

IMG_2698.JPG

New year is often connected with silly resolutions and unreachable goals. However, it’s also an ideal time to make a change which could be reached easily by following some small steps - so because of that here I’ve got for you 19 healthy lifestyle changes you can make today!

Instagram account: @amalielee

IMG_3657.PNG

I came across the profile @amalielee by coincidence and it happened to me for the very first time that I scrolled through all of someone’s posts - and Amelie has almost 1000 of them! They are all tagged #realrecovery which is a hashtag Amelie created herself. In fact, she struggled with anorexia but she managed to recover, she started enjoying her meals to the fullest and now she’s motivating other people as well. And on top of that, she’s incredibly beautiful!

Experience: 18th birthday of my little sis!

IMG_3556.PNG

The last month of the year was full of unforgettable memories including wonderful Christmas with my fam. However, the most important thing which happened that month was that my little sister turned 18teen! Again, happy birthday Naty, thank you for being the best sissy I could ask for!

JANUARY FAVOURITES

JANUARY FAVOURITES

MY YEAR 2018

MY YEAR 2018