Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

DECEMBER FAVOURITES

DECEMBER FAVOURITES

Písnička: James Arthur - Say you won´t let go

Say you won't let go je sice zase pomalá a smutná písnička, ale v prosinci jsem ji prostě nemohla dostat z hlavy.

Knížka: Bonny Rebecca - Carbolicious

Normálně mám radši klasické papírové knížky, ale e-book CARBOLICIOUS od Bonny Rebeccy mě tak lákal, že jsem si ho musela koupit. A nakonec se stal mojí nejoblíbenější prosincovou knížkou! Na to, že stojí jen 10 australských dolarů (okolo 180 CZK), tak je nabitá spoustou skvělých veganských receptů i informací ohledně výživy a zdravého životního stylu.

Beauty: Bambucké máslo

Bambucké máslo se často přidává do nejrůznější kosmetiky, já si ale kupuji to ve 100% přírodní podobě. Vyrábí se v Africe, kde je známé pod názvem „karité“, což v lokálním jazyce znamená život. A to opravdu sedí! Má totiž spoustu pozitivních účinků -zklidňuje pokožku, pomáhá při ekzémech, urychluje hojení drobných ranek, zabraňuje stárnutí a také perfektně hydratuje pleť. Kvůli tomu jsem si ho také koupila – měla jsem trošku sušší pleť a stačilo jenom malé množství a máslo mi jí uplně skvěle promastilo.

Oblečení/doplňky: Běžecké legíny Reebok

Další naprosto bombovou věcí od Reebok jsou tyhle legíny. Hrozně se mi líbí, jak jsou jednoduše černé s výrazným růžovým nápisem ,,run this city" přes celou nohu. Také fakt dobře sedí, ale zároveň mě neomezují v žádném pohybu, takže na cvičení ideální!

Recept: TAMARI MARINATED TOFU ON A CREAMY KALE AND SWEET POTATO CHIPS

Tenhle recept miluju. Je totiž superjednoduchý, vyžaduje jen pár ingrediencí, ale je tak šíleně dobrý, že jsem ho pro vás natočila jak do WHAT I EAT IN A DAY videa, tak i jako samostatný videorecept pro LG - ale o tom až později.

Food tip: veganský salám Veganz

O veganském salámu od značky Veganz jsem vám už vyprávěla v článku ohledně mého prvního měsíce na vegetariánské stravě. Vyzkoušela jsem příchuť rajče-bazalka a naprosto jsem se do něj zamilovala! Sice měl trošku více tuku, ale jelikož byl ze sóji a hrachového proteinu, obsahoval spoustu bílkovin a chutnal až strašidelně stejně, jako normální pikantní salám.

Restaurace: Pastva

V prosinci jsem zase vyzkoušela novou restauraci, tentokrát Pastva. Plusové body si u mě získala už kvůli názvu, protože mi přijde vážně vtipný, jelikož se jedná o veganskou restauraci. Interiér se mi nelíbil tolik, jako třeba v Momentu, ale zase jsem ještě nikde nezažila takhle příjemnou obsluhu (prodali mi svojí vlastní Srirachu, protože jsem se ten den rozhodla, že ji nutně potřebuji a nikde jsem ji nemohla sehnat)!

Nabídka je docela široká, hlavně je výběr ze 4 burgerů, na které se určitě chystám! Tentokrát jsem ale zvolila wrap s tempehem, čerstvou zeleninou a veganským caesar dressingem. Jestli máte nebo jste někdy měli rádi wrapy z McDonald´s, tak to je přesně pro vás. Chutná to totiž naprosto, ale naprosto stejně. Tempeh i wrap mi chutnaly, ale dresink na mě byl až moc výrazný. Přesto jsem si celkově moc pochutnala a určitě Pastvu doporučuji!

Cvik: Whole body fat burning workout

V prosinci jsem neměla jeden nejoblíbenější cvik, ale rovnou celou sérii, kterou jsem pro vás i natočila. Je to super cvičení, pokud zrovna nestíháte jít do posilovny, jelikož je rychle hotové, ale zároveň se pořádně zapotíte!

Fitness tip: Pražský půlmaraton

Vánoční dárek, který mi udělal největší radost, byl určitě startovní číslo na Pražský půlmaraton. Závod se poběží 1.4. 2017 a přesná vzdálenost je 21,0975 km (ženský rekord je 1:05:51 - to já svým tempem budu pravděpodobně někde za polovinou). Už se ale nemůžu dočkat! Hlavně proto, že poběžím pro organizaci Plamínek naděje, která pomáhá zdravotně a mentálně postiženým dětem. A co je lepší, než proběhnout se nádherným centrem Prahy a ještě přitom pomoc dobré věci? Pokud by jste se závodu chtěli zúčastnit i vy, seznam charitativních organizací, pro které můžete běžet, najdete zde.

Instagram účet: @bonnyrebecca

Další inspirativní profil je @bonnyrebecca. Bonny je neskutečně krásná a milá australská veganka, kterou jsem si zamilovala hlavně kvůli jejím videím. Kromě cestovaní a zdravých receptů se totiž také zabývá tzv. "law of attraction", které jsem díky ní objevila.

Zážitek: natáčení video receptu pro LG

Jak už jsem vám říkala, začala jsem spolupracovat se značkou LG a dostala jsem od nich úplně úžasné kuchyňské spotřebiče. Už to samo o sobě pro mě byl obrovský zážitek a pořád to nemůžu pochopit. Nicméně mě LG požádalo, abych pro ně natočila videorecept - s profesionálním kameramanem! Ani ve snu by mě nenapadlo, že v naší pidikuchyni někdy bude kameraman, spousta světel a hlavně já a můj recept jako hlavní aktéři!


Song: James Arthur - Say you won´t let go

Say you won't let go is again rather a sad and slowly song but I just couldn't get it out of my head during December.

Book: Bonny Rebecca - Carbolicious

I normally prefer traditional paper books but Bonny Rebecca's e-book CARBOLICIOUS looked so appealing that I had to buy it. And actually it ended up as my favourite December book! It costs only 10 Australian dollars which I find pretty cheap for the amount of delicious vegan recipes and healthy lifestyle information you'll find there.

Beauty: Shea butter

 

Shea butter is often added into cosmetics but I'm buying the one in a 100% natural form. It's being produced in Africa where it's commonly known as "karité" which means life in local language. And actually this therm suits perfectly! In fact shea butter has various benefits such as skin calming, eczema healing, it has anti-aging and perfectly hydrating affects. And the hydration was the reason why I bought it! I had rather wet skin before and the butter nourished it so perfectly that it looks pretty healthy now.

Clothes/Accessories: Reebok leggings

Another amazing Reebok piece of clothing is these leggings. I love how they're simply black with a distinctive "run this city" sign all over the leg. I also appreciate that they fit perfectly while I can do every kind of movement in them - perfect for working out!

 Recipe:TAMARI MARINATED TOFU ON A CREAMY KALE AND SWEET POTATO CHIPS

I absolutely love this recipe. It's supereasy, requires just a few ingredients while it's so delicious that I had to film it for you in WHAT I EAT IN A DAY and also as the single videorecipe for LG - but details later.

Food tip: Veganz vegan salami

I've already told you about vegan salami by Veganz in the post "first month as avegetarian". I tried tomatoes-basil flavour and absolutely fell in love with it! It had rather more fat but as it was made of soy and pea protein it contained a lot of protein and tasted exactly like the classical spicy salami.

Restaurant: Pastva

In December I tried new restaurant called Pastva. I didn't like the interior as much that much but the stuff there was the kindest ever (they sold me their own Sriracha as I didn't know where to buy it and desperately craved it)!

The offer is pretty various with 4 different kinds of burgers. I'll definitely give them a try one day! But this time I went for tempeh & fresh veggies wrap with vegan caesar dressing. If you have ever liked McDonald´s wraps, you need to try this one. It tastes literally like those from McDonald´s! I loved the tempeh and the wrap, the dressing was too strong for me. However, the dish was delicious and I'd definitely recommend Pastva!

Exercise: Whole body fat burning workout

In December I hadn't one particular favourite exercise but actually whole workout session. And I recorded it for you! It's a perfect workout for when you don't have time to go to the gym as it's quick while perfect for fat burn!

Fitness tip: Prague half marathon

The best Christmas present I got was definitely Prague half-marathon´s start number. The race will be held on the 1st April and the distance is 21,0975 km (the female record is 1:05:51- with my pace I´ll be probably somewhere in the middle of the race after this time). But I can´t wait! Mainly because I´ll be running for charity called Plamínek naděje which helps children with disabilities. And what´s better than running in the heart of Prague while helping those in need?

Instagram account: @bonnyrebecca

Another inspirational profile is @bonnyrebecca. Bonny is incredibly beautiful and kind Australian vegan with who I fell in love because of her videos. Besides travelling and healthy recipes she shares her experience with "law of attraction" which I started being interested in because of her.

Experience: recording of the video-recipe for LG

As I've already mentioned before I started collaborating with LG and got brand new appliances from them. This actually was such a huge experience for me! However LG also asked me to record a video recipe for them - with a professional cameraman! I've never even dreamed that there'll be a cameraman, a lot of lights and me and my recipe as the main actors in our kitchen!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JANUARY FAVOURITES

JANUARY FAVOURITES

NOVEMBER FAVOURITES

NOVEMBER FAVOURITES