Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

CHRISTMAS Q&A

CHRISTMAS Q&A

Jak vypadá můj vánoční den?

Na to, jak vypadá vánoční den u nás doma, se můžete podívat zde - minulý rok jsem totiž celý štědrý den natáčela a myslím, že letos to nebude o moc jiné. Každý rok trávíme štědrý den společně s rodinou, ráno zdobíme stromeček, potom jdeme na procházku do parku nebo ke krmelci, po obědě na trhy do centra Prahy a kolem páté máme štědrovečerní večeři. Po večeři rozbalujeme dárky a potom už se jenom koukáme na pohádky a užíváme si vánoční rodinnou pohodu.

S kým Vánoce trávím?

Vánoce trávím s rodinou.

Co mám na Vánocích nejradši?

Vánoce jsou můj nejoblíbenější svátek a celou tu atmosféru naprosto zbožňuju. Miluju vymýšlet dárky, péct cukroví, chodit na trhy i sledovat pohádky, ale přesto je jedna věc, která je na tom všem úplně nejlepší - čas strávený s rodinou.

Co si přeju k Vánocům?

Letos jsem žádné přání neměla, ale přiznám se vám, že by mi největší radost udělal nějaký výlet do zahraničí - tak uvidíme, jestli to Ježíšek vycítil.

Jak si navozuji vánoční atmosféru?

Vánoční atmosféru si navozuji už někdy začátkem listopadu, jelikož tou dobou pomalu začínám vymýšlet dárky. Také trávím spoustu času na vánočních trzích a nebo peču cukroví. Na vánoční výzdobu je ale u nás doma expert mamka a všechny její svíčky, věnce, andělíčky a nejrůznější další dekorace úplně zbožňuju.

Jaké jsou moje oblíbené pohádky a filmy?

Můj nejoblíbenější vánoční film je Láska nebeská. Koukám na ní sice každý rok a znám jí téměř nazpaměť, ale myslím, že mě nikdy neomrzí. Za to pohádky mám ale nejradši české a to hlavně klasiku - Tři oříšky pro Popelku.

Cvičím o Vánocích?

24. do posilovny nechodím, protože chci strávit celý den se svojí rodinou. Jinak ale o Vánocích chodím cvičit normálně jak jsem zvyklá a svůj režim neměním. Nicméně ne proto, že bych měla potřebu spalovat cukroví, naopak je to pro mě součást mého životního stylu, který miluju.

Co jím ke štědrovečerní večeři?

Tradiční štědrovečerní večeře se u nás nedělá. Dřív jsem jedla lososa s bramborama, ale minulé Vánoce už jsem byla vegetarián, a tak lososa nahradil vegetariánský "masový" plátek. Letos jsem se ale pustila do vymýšlení domácího vegan řízku a bramborového salátu a recept se povedl tak moc, že se ho chystám připravit i na štědrý den - a vy ho najdete zde.

Jím zdravé nebo klasické cukroví?

Doma máme oba druhy cukroví, jak to klasické, tak i to zdravé. Já jím to zdravé, jelikož mi upřímně chutná daleko víc, ale jestli vy máte radši to klasické, není na tom nic špatného a hlavně si ho vychutnejte bez výčitek. Vánoce jsou jednou za rok, cukroví k nim patří a zdravý životní styl je přeci o rovnováze.

Jak se vyhnout přejídání o Vánocích?

Myslím si, že je přejídání způsobené hlavně tím, že si člověk něco odpírá. Když si ten vanilkový rohlíček zakážete, budete  na něj mít tak akorát větší chuť, kterou nakonec neovládnete a skončí to celým plechem. Proto si to v hlavě zkuste přenastavit tak, že si přeci v rozumném množství můžete dát cokoliv, na co máte chuť! Jestli po zbytek roku jíte zdravě, tak vás klasické vánoční jídlo opravdu nezabije, forma se vám nikam neztratí a hlavně si užijete ty nejkrásnější svátky v roce naplno.

DEAR 2017, THANK YOU FOR BEING SO AWESOME

DEAR 2017, THANK YOU FOR BEING SO AWESOME

NOVEMBER FAVOURITES

NOVEMBER FAVOURITES