Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

AUGUST FAVOURITES

AUGUST FAVOURITES

Písnička: Jasmine Thompson - Hey There Delilah

Začátkem srpna jsem na Spotify objevila Jasmine Thompson a celý měsíc už jsem neposlouchala nic jiného. Z jejího playlistu se mi líbila spousta písniček, ale úplně nejvíc jsem si oblíbila Hey There Delilah.

Knížka: E-BOOK VITAL FACTORY

FullSizeRender.jpg

Se značkou Vital Factory spolupracuji už dlouho, jelikož jejich rostlinné proteiny mám upřímně moc ráda. Od klasických proteinů se dost liší - obsahují jen 1 ingredienci, jsou bio, raw a nejsou vůbec doslazované. Přesto ale mají opravdu široké využití, což jsem měla možnost ukázat v E-BOOKU plném receptů, který jsem pro firmu vytvořila. 

Beauty: MALIBU C PRO

IMG_8113.JPG

V srpnu jsem měla možnost vyzkoušet vlasovou kosmetiku MALIBU C PRO, konkrétně produkty MALIBU HARD WATER WELLNESS COLLECTION. Jedná se o ochranný systém proti agresivním minerálům, chrání proti nežádoucí barvě, poničení vlasů a ztrátě hydratace. Všechny přípravky jsou bez sulfátů, parabenů, chloridu sodného, umělých parfemací a hlavně 100% vegan & cruelty-free. Upřímně jsem s nimi byla moc spokojená, a proto je můžu jedině doporučit!

Oblečení/doplňky: Reebok Flexweave

IMG_7971.JPG

A už zase ten Reebok - já vím, že tady nebývá skoro nic jiného, ale upřímně, dokázali byste těmhle botám odolat? Díky svému jednoduchému designu skvěle doplní jakýkoliv outfit a na běhání jsou úplně ideální, jelikož jsou neuvěřitelně lehounké a pohodlné.

Recept: raw dort Míša

IMG_5495.JPG

Nejlepší srpnový recept jsem si pro vás schválně nechala až na konec měsíce - no existuje snad lepší způsob, jak oslavit konec prázdnin, než s dortem Míša? Příprava je extrémně rychlá a jednoduchá a chuť je prostě neodolatelná. Základ tvoří jen dvě ingredience, přičemž mandle zajistí perfektní konzistenci, zatímco datle vytvoří slaďoučkou chuť. Ingredience na první vrstvu zase vytvoří božsky hustý nasládlý krém, který skvěle vyváží hořká chuť čokolády - proto jestli jste dort zatím nezkoušeli, klikněte sem.

Pití: The Matcha Reserve Matcha vanilla

IMG_8270.JPG

Už jsem vyzkoušela spoustu nejrůznějších matcha drinků, smoothie bowls a dokonce i latte, ale nikdy mi prášek matcha nechutnal. V srpnu jsem ale měla možnost ochutnat matcha s příchutí vanilky od značky thematchareserve.com a úplně jsem si to zamilovala. Jedná se jen o směs organického zeleného čaje matcha s vanilkovým extraktem, přičemž je bez kalorií, cukru a jiných přidaných látek. Příprava nápoje je opravdu jednoduchá - stačí jen zalít jednu čajovou lžičku prášku horkou vodou a vyšlehat. Nápoj je perfektně krémový, tak akorát sladký a dodá spoustu energie - proto jestli byste ho chtěli vyzkoušet i vy, stačí kliknout sem a s kódem “TEREZASDIARY” navíc získáte slevu 15%!

Food tip: Jak se najíst vegansky v běžných restauracích

IMG_7425.JPG

Často mi chodí otázky, jestli veganství není omezující a jestli se dá najíst vegansky i v běžných restauracích. A právě proto jsem pro vás natočila “WHAT I EAT IN A DAY”, kde najdete moje tipy, co si dát v italské, asijské, indické či mexické restauraci a nebo třeba v takové typicky české hospodě - stačí jen kliknout sem!

Restaurace: Forky’s

IMG_7613.JPG

Forky’s není žádná novinka - minulý rok se tam uskutečnilo naše brněnské Tereza’s diary setkání a v zimě jsme tam měli meet-up s holkama. Forky’s je totiž jedna z mých nejoblíbenějších restaurací, jelikož má moc příjemný interiér, neskutečně milou obsluhu a hlavně nepopsatelné jídlo. Nabídka je dost široká a pěkně zajímavá - najdete zde různé druhy burgerů, ,,masové” kuličky, hot dog a spoustu asijských jídel (doporučuju hlavně Bunbonambo). Já jsem ale tentokrát vyzkoušela jejich známou super bowl - základ obsahuje čerstvý salát, polníček, rukolu, quinou, čerstvé červené zelí, mrkev, klíčky fazolek mungo, koriandr a zálivku dle vašeho výběru. Já jsem si ještě navíc přidala černé fazole, brokolici & směs semínek. Supervelká porce opravdu kvalitního zdravého jídla mě skvěle zasytila a navíc jsem si moc pochutnala!

Cvik: stojka

IMG_7394.JPG

Zatímco v červenci byl můj nejoblíbenější cvik stoj na hlavě, v srpnu to byla stojka - nebo tedy lépe řečeno, její nácvik. Naučit se opravdu pěknou stojku je můj velký sen a zároveň i cíl, proto teď poctivě trénuji jednodušší pozice na její nácvik - a jestli do toho chcete jít se mnou a trénovat také, klikněte sem!

Fitness tip: Reebok Experience Store

FullSizeRender.jpg

To, že má Reebok naprosto neodolatelné boty není žádná novinka, ale věděli jste, že také pořádá úplně boží akce? Jednou z nich je tréninková loď Reebok Experience Store, která kotví na Výtoni od 7. srpna do 4. října. Zdarma si tu můžete vyzkoušet lekce vedené zkušenými trenéry i zajímavé workshopy o zdravém životním stylu. A dokonce si můžete ,,vycvičit” slevu na vybavení!

Instagram účet: @yogafeature

FullSizeRender.jpg

Snažím se teď cvičit jógu poctivě skoro každý den a úplně jsem si zamilovala zkoušení nových pozic. Proto je pro mě skvělou inspirací profil @yogafeature - u většiny složitých pozic jsou fotky jejich jednodušších verzí, což je skvělý způsob, jak je natrénovat!

Zážitek: Ranní výlet do Vatikánu

IMAGE.JPG
IMG_8454.JPG
IMG_8466.JPG
IMG_8467.JPG
IMG_8468.JPG

Z Itálie mám spoustu zážitků, a proto už pro vás poctivě sepisuju samostatný článek! Jestli ale někdy pojedete do Říma, určitě bych vám doporučovala trochu si přivstat a vyrazit do Vatikánubrzo ráno. Já jsem se takhle jednou vypravila a kromě vycházejícího sluníčka nikde nikdo nebyl - věřte mi, že mám zážitek do konce života!


Song: Jasmine Thompson - Hey There Delilah

At the beginning of the August I came across Jasmine Thompson and I haven’t been listening to anything different since that. I liked many songs in her playlist but my favourite one was definitely Hey There Delilah.

Book: E-BOOK VITAL FACTORY

FullSizeRender.jpg

I have been collaborating with the Vital Factory for so long as I honestly like their plant based protein powders. They are actually way different than the regular protein powders - they contain just 1 ingredient, they are organic, raw and they don’t have any artificial sweeteners. However, they can be used various ways what I could show in the recipe E-BOOK I created for that company. 

Beauty: MALIBU C PRO

IMG_8113.JPG

In August I tried MALIBU C PRO hair products, especially MALIBU HARD WATER WELLNESS COLLECTION. It’s a protective system against agressive minerals, it prevents undesirable color, hair damage and a loss of hydration. All the products are without sulphates or any additives and they are 100% vegan & cruelty-free. Honestly, I was truly happy with them so I’d highly recommend giving this brand a try!

Clothes/ Accessories: Reebok Flexweave

IMG_7971.JPG

And the Reebok again - I know that there’s almost nothing different but honestly, who could resist to these shoes? They match every outfit because of their simple design and they are also perfect for running as they are both truly comfortable and light.

Recipe: Raw cake with cream & dark chocolate

IMG_5495.JPG

I uploaded this recipe at the very end of the month on purpose - like honestly, is there a better way how to celebrate the end of holidays than with this cake? The preparation is truly quick and easy and the taste is absolutely irresistible. The base is made out of two ingredients, the almonds create a perfect consistency while the dates provide the dish with the sweetest taste. Then the combination of first layer ingredients creates heavenly dense cream which is nicely balanced with a bitter taste of the dark chocolate - so if you haven’t tried the recipe yet, click here.

Drink: The Matcha Reserve Matcha Vanilla

IMG_8270.JPG

I’ve already tried various matcha drinks, smoothie bowls or even lattes but I’ve never liked the taste of a matcha powder. However, in August I’ve tasted vanilla matcha powder by thematchareserve.com and I honestly fell in love with it. It’s just a mixture of organic matcha green tea powder and the vanilla extract, it doesn’t have calories, sugar or any other additives. The preparation is truly easy - you just have to whisk one teaspoon of the powder with a hot water. The drink is perfectly creamy, nicely sweet and it boosts you with tons of energy - so if you’d like to try it as well, click here and you’ll get 15% discount with the code “TEREZASDIARY”!

Restaurant: Forky’s

IMG_7613.JPG

Forky’s not anything new - both our meet-up last year and the meet-up during the winter were held there. In fact, Forky’s one of my favourite restaurants as it has such a nice interior, incredibly friendly stuff and most importantly, an amazing food. The offer is truly vast and highly interesting - you can find there many burgers, ,,meat balls”, hot dogs and also Asian dishes (I’d highly recommend the Bunbonambo). However, this time I went for their famous super bowl - it consists of fresh lettuce, lamb’s lettuce, quinoa, red cabbage, carrots, mung bean sprouts, the coriander and a dressing of your choice. I also added black beans, broccoli and the seeds. It was a superhuge portion of truly healthy food which perfectly filled me up and satisfied my taste buds!

Exercise: handstand

IMG_7394.JPG

While my favourite July exercise was a headstand, in August it was a handstand - or it’s practice to be exact. It’s my dream and also a goal to learn how to do it properly so I’m now regularly practising it’s easier poses - and if you’d like to join me and train as well, click here!

 Fitness tip: Reebok Experience Store

FullSizeRender.jpg

It’s not anything new that the Reebok has an incredible shoes but did you know that it has amazing events as well? One of them is the Reebok Experience Store where you can try various free workout lessons from 8th August to 4th October. Moreover, you can get a discount for a new equipment!

Instagram account: @yogafeature

FullSizeRender.jpg

I’m now trying to do yoga regularly and I truly fell in love with trying new poses. Because of that the account @yogafeature is a huge source of inspiration for me - there are often photos of easier versions of complicated positions so it’s a nice way how to train them!

Experience: Morning trip to Rome

IMAGE.JPG
IMG_8454.JPG
IMG_8466.JPG
IMG_8467.JPG
IMG_8468.JPG

I’ve got a lot of wonderful memories from Italy so I’m currently writing a single post about it for you! However, if you ever go to Rome, try waking up a little bit earlier and visit the Vatican city already in the morning. I did it like that and there was no one except the rising sun - trust me, I’ve got an unforgettable memory!


TRAVEL DIARY: ROME & SAN BENEDETTO

TRAVEL DIARY: ROME & SAN BENEDETTO

JULY FAVOURITES

JULY FAVOURITES