Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

Q&A #2

Q&A #2

Jak začít s jógou? Znáš nějaka jógová videa pro začátečníky?

Osobně bych zašla na nějakou vedenou lekci, pro začátečníky je ideální hatha jóga. Pokud se přeci jenom stydíte (ikdyž vážně není proč!), vyzkoušejte cvičit podle videí na youtube - nejradši mám fightmaster yoga videa, podle kterých často cvičím doteď.

Jak jsi začala s jógou?

Na jógu mě vzala kamarádka z golfu kvůli protažení. Měla jsem asi štěstí na místo, kde jsem byla poprvé (OM JÓGA), ale jógu jsem si zamilovala hned. Líbí se mi, jak je cvičení neuvěřitelně propojené s psychikou. Jóga vám totiž kromě protažení a posílení svalů dá i klid, životní vyrovnanost a poznání sebe sama. Je zajímavé, že balanční pozice opravdu nejsou o tom, jak svalnatí jste, ale o tom, jak jste vyrovnaní v životě.

Stačí cvičit jógu 1x týdně? Bude to mít účinky?

Záleží, jaký máte cíl. Jestli jógu cvičíte kvůli postavě, tak 1x týdně přibližně hodina a půl stačí a změny vidět budou. Ale jestli cvičíte pro tu pravou podstatu jógy, tedy tu mentální, je důležité cvičit každý den. Já sama teď nemám na jógu tolik času, kolik bych chtěla, ale radši než cvičit 1x týdně hodinu cvičím každý den po ránu 15 minut.

Používáš doplňky stravy jako zelený ječmen, chlorelu nebo detox čaje?

Zelený ječmen piju každé ráno 4 roky a už si to bez něj neumím představit. Chlorellu ani detox čaje jsem nikdy nezkoušela.

Přemýšlela jsi nad vegetariánstvím, veganstvím nebo nějakým jiným výživovým směrem?

Asi už jste si všimli, že si ráda dělám veganská jídla. Líbí se mi, jak jsou zajímavá, zdravá, jednoduchá na přípravu, a hlavně, že kvůli nim nikdo nemusel umřít. Přesto vegan nejsem, protože vajíčka a tvaroh jím denně a nedokážu si to bez nich představit. Jinak mléčné výrobky nejím vůbec a kuřecí maso nebo ryby párkrát do týdne. Ale nějak tak cítím, že stejně jednou k veganství dojdu.

Odkud bereš inspiraci na vytváření nových receptů?

Pořád projíždím Instagram, různé blogy nebo knížky, ale přesto největší inspiraci beru z toho, co najdu v lednici. Vlastně moje nejlepší recepty vznikly tak, že jsem jen dala dohromady zbytky. Je důležité věřit si a nebát se experimentovat!

Jak často jíš oříšky? Mohou být v nějakém množství nezdravé?

Jestli můžu říct, že jsem na něčem závislá a že bych bez toho nemohla žít, tak o ořechách. A ořechových máslech. Používám je opravdu každý den a pořád a nemyslím si, že by mi to nějak škodilo. Jen pokud si hlídáte příjem tuku, tak by se množství nemělo přehánět.

Jak předcházet přejídání? Co děláš, když se přejíš?

Asi nejsem ten správný člověk na tuhle otázku, protože jsem hrozně zásadová a asi jsem se nikdy ani nepřejedla. Přes den mám 6 hlavních jídel, která pravidelně dodržuju. Samozřejmě, že si někdy něco zobnu (nebo před spaním vylížu kešu máslo), ale vždycky vím kdy přestat. Proto asi jediná moje rada proti přejídaní je to, vytvořit si v jídle systém, který vám bude vyhovovat, netrápit se hlady a když máte chuť, tak si to prostě dát. Ale v rozumné míře a bez výčitek!

Jak se zbavit tuku na břiše?

Břicho je sval, který se paradoxně ani nemusí moc cvičit (stačí 1x/2x týdně), ale nejvíce se na něm projeví strava. Proto je důležité jíst jídlo v co nejpřirozenějším stavu, vyhnout se smaženým a průmyslově zpracovaným potravinám.

Jak vypadá tvůj běžný den?

Vstávám okolo šesté, jdu se umýt, namalovat a udělat snídani. Ještě před tím, než začnu jíst, si zacvičím svojí jógovou sestavu a potom si hrozně dlouho vychutnávám snídani, přičemž projíždím Instagram a dělám věci na blog. Potom jedu do školy, kde jsem většinou do půl druhé. Po škole jdu do posilovny nebo někam ven na vzduch. Udělám si večeři, po které jdu ven se psem. Když se vrátím, tak se jdu umýt, uvařím si na další den a připravím si věci, učím se nebo píšu něco na blog a pojídám tvaroh s proteinem. Potom si jdu lehnout. Všichni se mi za to smějí, protože chodím spát pravidelně jako miminko v 9 hodin. Ale jsem po celém dni tak vyřízená, že usnu hned - a hlavně miluju spánek! A abych nezapomněla, vždycky než usnu, vyjmenuji si věci, co se mi za ten den staly a poděkuju za ně.

 

 

 

OCTOBER FAVOURITES

OCTOBER FAVOURITES

SEPTEMBER FAVOURITES

SEPTEMBER FAVOURITES