Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

JUNE FAVOURITES

JUNE FAVOURITES

Písnička: Miley Cyrus - Inspired

Miley Cyrus je můj velký vzor. Líbí se mi, že neřeší, co si o ní kdo myslí, pevně si stojí za svým názorem a hrdě propaguje veganství. Také je to jedna z mých nejoblíbenějších zpěvaček a v červnu jsem si zamilovala její písničku Inspired - schválně se zkuste zaposlouchat do toho textu!

Beauty: L’Occitane

IMG_5175.JPG

V červnu jsem začala spolupracovat se značkou L’occitane a jsem z toho úplně nadšená - své produkty totiž netestují na zvířatech! Zatím jsem vyzkoušela vůni, mandlový olej do koupele a krém na ruce z bambuckého másla. Vůně je krásná, jemná, svěží a na léto úplně ideální. Mandlový olej také moc hezky voní, a hlavně kůži dodá úplně zářivý nádech. Nejvíc jsem si ale oblíbila krém na ruce z bambuckého másla - stačí jen malé množství a ruce jsou díky němu nádherně hebké a tu příjemně jemnou vůni ani nedokážu popsat!

Oblečení/doplňky: REEBOK CROSSFIT NANO 8 FLEXWEAVE

IMG_4738.JPG

Po návratu z Londýna na mě doma čekalo to nejkrásnější překvapení - sportovní boty od mého milovaného Reeboku! Nevím, jak to Reebok dělá, ale pokaždé jsou boty lepší - a to si vždycky myslím, že už to ani nejde. Tenhle nový model je neuvěřitelně lehounký, superpohodlný a ten jednoduchý design naprosto zbožňuju!

Recept: Rozpečená batáta plněná quinoou, tofu, brokolicí, fazolkami & mandlemi

IMG_4929.JPG

Jestli mě sledujete delší dobu, tak už ani nemusím říkat, že je moje láska ke sladkým bramborám hluboká jako oceán, horká jako poušť a nekonečná jako vesmír - proto vás určitě nepřekvapí, že můj nejoblíbenější červnový recept byla rozpečená batáta plněná quinoou, tofu, brokolicí, fazolkami & mandlemi!

Pití: mandlovo/vanilkové mléko Ecomill

IMG_4934.JPG

Rostlinná mléka od značky Ecomill vám doporučuji už dlouho, protože od té doby, co jsem je vyzkoušela, nemůžu mít žádné jiné - jsou totiž naprosto božsky krémová! Proto jsem byla vážně šťastná, když jsme se se značkou Ecomill domluvili na spolupráci, a tak jsem měla možnost vyzkoušet spoustu nejrůznějších příchutí. Kromě čistě mandlového jsem si zamilovala také lísko-oříškové a mandlovo/kokosové, ale mým bezkonkurenčně největším oblíbencem se stalo mandlovo/vanilkové, které už samo o sobě chutná jako nějaký milkshake!

Food tip: dřevěné misky @wowodesigncz

IMG_4736.JPG

Tentokrát musím jako food tip zmínit dřevěné misky @wowodesigncz - sice se nedají přímo sníst, ale věřte mi, že jídlo z nich chutná tisíckrát líp! Když mi přišly, strávila jsem celý den jen tím, že jsem vařila jedno jídlo za druhým, protože jsem se prostě nemohla nabažit toho, jak krásné misky jsou. Jsou vyráběné ručně, a to i včetně propracovaných kreseb a roztomilých nápisů. Navíc za celým projektem stojí moc milí Verča a Tom, kteří svojí práci dělají opravdu s láskou. Proto @wowodesigncz maximálně doporučuju!

Restaurace: Deliciously Ella

IMG_4334.JPG

Úplně první, co jsem navštívila, když jsem přijela do Londýna, bylo bistro Deliciously Ella. Právě Ella byla totiž důvod, proč jsem si založila blog a doteď je pro mě velkým vzorem. Její bistro bylo jedním slovem dokonalé. Čisté, útulné, domácí, prostě přesně v Elly stylu. Byla jsem tam na snídani a po dlouhém rozhodování jsem si nakonec vybrala čokoládové lívance s banánem & čokoládovou polevou a jako dezert Elly legendární kakaovou energy kuličku. Lívance byly perfektně ochucené, nadýchané, skvěle mě zasytily a chutnaly jako čokoládový perník. Kulička byla zase vyrobená jen ze 3 datlí, 8 mandlí, čajové lžičky kakaa, špetky mandlového másla, kokosového oleje a soli a byla tak výborná, že jsem potom litovala, že jsem si jich nekoupila víc. Proto jestli se do Londýna také někdy chystáte, Deliciously Ella rozhodně stojí za návštěvu!

Cvik: vrána

IMG_5273.JPG

S mým fitness tipem souvisí i můj nejoblíbenější červnový cvik - vrána. Můj cíl je naučit se stoj na předloktí, na rukou a na hlavě, a proto jsem začala jednodušší variantou v podobě vrány. Cvičila jsem jí opravdu poctivě a musím říct, že je to krásný pocit, vidět nějaké zlepšení!

Fitness tip: Boho beautiful jóga

FullSizeRender.jpg

Rozhodla jsem se, že se zase naplno vrátím k józe, a proto jsem se v červnu zaměřila na pravidelnou domácí praxi. Cvičila jsem podle videí Boho beautiful a její kanál jsem si úplně zamilovala - videa jsou krátká, a přitom opravdu účinná! Navíc v nich najdete cvičení pro všechny úrovně, různé styly jógy i zaměření na určité partie!

Instagram účet: @plant_proof

FullSizeRender.jpg

@plant_proof je další Instagramový účet, který by měl sledovat každý, kdo se zajímá o veganství. Simon Hill zde sdílí spoustu výživných receptů, fitness inspirace, lékařsky podložených faktů i dalších užitečných tipů ohledně rostlinné stravy! Krom toho nahrává také podcasty a musím se přiznat, že na nich naprosto ujíždím!

Zážitek: Londýn

IMG_4585.JPG

Začátkem června jsem byla poprvé v životě v Londýně, a i když jsem tam byla jen na pár dní, stihla jsem toho vidět, ochutnat a zažít opravdu spoustu! Proto jsem o mém výletě sepsala samostatný článek, který si můžete přečíst zde. Také jsem natočila vlog (ve kterém najdete spoustu nezapomenutelného #foodporn jídla) a speciální Q&A, kde jsem shrnula všechny důležité informace!


Song: Miley Cyrus - Inspired

Miley Cyrus is my huge inspiration. I love how she absolutely doesn’t care about what other people think, she stands for her opinion and she’s a proud supporter of the veganism. Besides that she’s one of my favourite singers and I was absolutely obsessed with her song Inspired in June - just try to listen to the lyrics!

Beauty: L’Occitane

IMG_5175.JPG

In June we agreed on a collaboration with the L’Occitane and I am absolutely excited about it - they don’t test their products on animals! So far I’ve tried the parfume, almond oil and a shea butter hand cream. The parfume is lovely, light, fresh and ideal for the summer. The almond oil smells gorgeous as well and leaves the skin nicely glowing. However, my absolutely favourite product is the shea butter hand cream - it’s required just a small amount in order to make your hands perfectly soft and I can’t even describe that lovely smell!

Clothes/accessories: REEBOK CROSSFIT NANO 8 FLEXWEAVE

IMG_4738.JPG

The most beautiful surprise was waiting for me after my return from London - Reebok sport shoes! I absolutely don’t know how it’s possible but the shoes are getting better every time - and I always think that it’s not possible. That new type is incredibly light, supercomfortable and I love the minimalistic design!

Recipe: Baked sweet potato stuffed with quinoa, tofu, broccoli, beans & almonds

IMG_4929.JPG

If you’ve been following me for a longer time you definitely know that my love for the sweet potatoes is as deep as the ocean, as hot as the dessert and as infinite as the Universe - so you won’t be surprised by the fact that my favourite June recipe was baked sweet potato stuffed with quinoa, tofu, broccoli, beans & almonds!

Drink: Ecomill vanilla/almond milk

IMG_4934.JPG

I’ve been recommending Ecomill to you for so long as I can’t have any other brand of plant based milk anymore - these ones are heavenly creamy! I was absolutely amazed when we agreed on collaboration with the Ecomill so I could try various flavours. Besides the plain almond one I truly liked the hazelnut one and the coconut/almond one but my all-time favourite was definitely the vanilla/almond flavour - it literally tastes like the creamiest milkshake on its own!

Restaurant: Deliciously Ella

IMG_4334.JPG

The very first thing I’ve visited when I came to London was Deliciously Ella’s bistro. In fact, Ella was the reason why I set up Tereza’s diary and she’s still a huge inspiration for me. Her bistro was literally amazing. I was had breakfast there and I absolutely couldn’t decide what to choose. Finally I went for chocolate banana pancakes with a chocolate sauce and Ella’s traditional energy bite as a dessert. The pancakes were perfectly fluffy, filling and tasted like a chocolate cake. The bite was made out of 3 dates, 8 almonds, pinch of cacao, almond butter, coconut oil and salt and it was so delicious I then regretted not buying more of them. So if you ever go to London, definitely visit Deliciously Ella!

Exercise: the crow pose

IMG_5273.JPG

My favourite June exercise is connected with my fitness tip - the crow pose. My goal is to learn how to do a handstand so I started with an easier crow pose. I was practising pretty regularly and honestly, it’s an amazing feeling to see some improvement!

Fitness tip: Boho beautiful yoga

I decided to start doing yoga regularly again so in June I was practicing a lot at home. I exercised according to Boho beautiful videos and I absolutely fell in love with them - they are short and super effective! Moreover, they are for various levels, different yoga styles and also body parts!

Instagram account: @plant_proof

FullSizeRender.jpg

The @plant_proof is another Instagram account everyone interested in veganism should follow. Simon Hill is sharing a lot of plant based recipes there, as well as some fitness inspiration, science-based facts and many other useful tips about the plant based diet! Besides that, he records podcasts and I must admit I’m absolutely addicted to them!

Experience: London

IMG_4585.JPG

I was in London at the beginning of June and it was a huge experience for me! I loved the city so much and even though I was there only for a few days I visited many fascinating places and most importantly, tried a lot of delicious food!

FullSizeRender.jpg
TRAVEL DIARY: TOLŠTEJN & PRAVČICKÁ BRÁNA

TRAVEL DIARY: TOLŠTEJN & PRAVČICKÁ BRÁNA

LONDÝN: CO NAVŠTÍVIT & OCHUTNAT

LONDÝN: CO NAVŠTÍVIT & OCHUTNAT