Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

MY YEAR 2018

MY YEAR 2018

Rok 2018 se pomalu blíží ke konci, a tak jsem si pro vás připravila jeho velké shrnutí. Celkově to byl rok plný těžkých zkoušek (a to nejenom těch školních), ale zároveň i nových projektů, procestovaných míst a nezapomenutelných zážitků, za které děkuji právě vám. Vlastně ani pořádně nedokážu vyjádřit, jak moc mi na každém z vás záleží a jak moc si vážím vaší podpory.

Doufám, že si i následující rok společně užijeme tak, jako ten předchozí!

LEDEN

IMG_8726.JPG
IMG_8741.JPG
IMG_8750.JPG
IMG_8853.JPG
IMG_8950.JPG
IMG_8952.JPG

Rok 2018 jsem začala dovolenou ve Španělsku, jelikož jsem se snažila schovat před zimou. Vypravila jsem se tedy do krásného městečka Estepona a líbilo se mi tam tak moc, že jsem o tom sepsala samostatný článek, který najdete zde. Zároveň jsem tam udělala své nejlepší rozhodnutí v životě - stala jsem se vegankou!

ÚNOR

IMG_9556.JPG
IMG_9574.JPG

K přechodu na veganství jsem se rozhodla už 11.1., ale dávala jsem si takový zkušební měsíc, kdy jsem byla připravená vzít své rozhodnutí kdykoliv zpět. V únoru jsem to ale prozradila i vám, a tak už to bylo oficiální! Zároveň jsem se poprvé setkala s Luckou, Alex, Adél a Adri a měla jsem pocit, jako bychom se znaly celý život - což dokládá to, že jsou teď moje úplně nejlepší kamarádky!

BŘEZEN

FullSizeRender.jpg
FullSizeRender.jpg

V březnu jsem vám odtajnila projekt, na který vaše chuťové buňky čekaly celý život - TEREZA’S DIARY KEŠU MÁSLO! Ve spolupráci s @bigboybutter.cz jsme ho několik měsíců pilovali do posledních detailů a jako někdo, komu v žilách koluje kešu máslo, můžu potvrdit, že se povedlo naprosto PERFEKTNĚ.

DUBEN

IMG_1881.JPG
IMG_1883.JPG
IMG_1885.JPG

V dubnu jsem oslavila dvacáté narozeniny, a to navíc s mými nejdražšími - s VÁMI! V den svých narozenin jsem uspořádala už třetí meet-up, tentokrát znovu v restauraci Maitrea (která to pro nás opět připravila naprosto bezkonkurenčně). To, co jsem zažila při našem setkání, bylo něco... nepopsatelného. Nikdy v životě jsem necítila tolik pozitivní energie, motivace, inspirace, pochopení, přátelství a lásky. Zažila jsem ty nejkrásnější narozeniny a najednou jsem si uvědomila, že právě tohle je ten důvod, proč to všechno dělám - VY. Jen díky vám jsem zažila nádherný večer, na který budu vzpomínat do konce života. Proto chci, abyste věděli, že ať už se bude dít cokoliv, vždycky tu budu PRO VÁS.

KVĚTEN

IMG_3322.PNG
IMG_3323.PNG
IMG_3324.PNG
IMG_3325.PNG
IMG_3326.PNG

V květnu jsem zveřejnila další tajný projekt, na kterém jsem si dala opravdu záležet - E-BOOK LEVNĚ, ZDRAVĚ, CHUTNĚ! Tentokrát jsem ho pojala trochu jinak - snažila jsem se ukázat, že zdravá veganská jídla můžou být levná a rychlá, a proto všechny ingredience seženete v běžných supermarketech a příprava receptů nezabere víc, než pár minut! Přesto jsou ale v E-BOOKU takové speciality, jako lívance, zmrzlina, brownies nebo křupavé hranolky! Navíc je součástí knížky definice tzv. ,,whole-foods plant-based diet”, tipy, jak jíst zdravě & ušetřit, jak si vaření co nejvíc zjednodušit nebo ukázka nákupního seznamu. Ve speciální závěrečné kapitole potom najdete seznam nejrůznějších veganských dobrot, jako je pečivo, čokolády nebo bonbony, které seženete v běžných supermarketech.

ČERVEN

IMG_4428.JPG
IMG_4585.JPG
IMG_4583.JPG
IMG_4467.JPG
IMG_4408.JPG
IMG_4541.JPG
IMG_4536.JPG

Začátkem června jsem byla poprvé v životě v Londýně, a i když jsem tam byla jen na pár dní, stihla jsem toho vidět, ochutnat a zažít opravdu spoustu! Proto jsem o svém výletě sepsala samostatný článek, který si můžete přečíst zde. Také jsem natočila vlog (ve kterém najdete spoustu nezapomenutelného #foodporn jídla) a speciální Q&A, kde jsem shrnula všechny důležité informace!

ČERVENEC

IMG_6713.JPG
IMG_6715.JPG
IMG_6733.JPG
IMG_6875.JPG
IMG_6768.JPG
IMG_6872.JPG
IMG_6846.JPG

Začátkem července jsem se cítila trochu přepracovaná, jelikož jsem za sebou měla pěkně těžkou zkoušku, kterou jsem ani neudělala. Proto jsem se rozhodla odjet se odreagovat k nám na chalupu. Chalupu máme v osadě Lesné u Jiřetína pod Jedlovou, což je malá obec na severu Lužických hor. Velká část Jiřetína leží v CHKO, takže je tam úplně božský klid a nádherná příroda, kde sice není žádná WiFi, ale přesto cítíte daleko silnější spojení. Zároveň je tam spousta sportovních středisek a také nekonečné množství zajímavých míst, kam se rozhodně vyplatí si udělat výlet. My jsme se vypravili na Pravčickou bránu, což je největší pískovcová skalní brána v Evropě a byl to pro mě takový zážitek, že jsem o tom sepsala samostatný článek, který najdete zde.

SRPEN

IMG_8452.JPG
IMG_8454.JPG
IMG_8467.JPG
IMG_8521.JPG
IMG_8580.JPG
IMG_8669.JPG
IMG_8719.JPG
IMG_8819.JPG
IMG_8899.JPG
IMG_8963.JPG
IMG_8999.JPG

V srpnu jsem byla na krásné rodinné dovolené v Itálii a mám z ní tolik zážitků, že jsem pro vás sepsala samostatný článek. Zároveň jestli ale někdy pojedete do Říma, určitě bych vám doporučovala trochu si přivstat a vyrazit brzo ráno do Vatikánu. Já jsem se takhle jednou vypravila a kromě vycházejícího sluníčka nikde nikdo nebyl - věřte mi, že to byl zážitek do konce života!

ZÁŘÍ

IMG_7105.JPG

Můj největší zářijový zážitek byl spojený se školou, a to i přesto, že mi škola oficiálně začala až 1. října. V červnu jsem totiž o 2 body neudělala zkoušku z historie (na kterou jsem se mimochodem učila tak desetkrát víc, než na maturitu), a tak mi nezbývalo nic jiného, než si zapsat opravný termín v září. V červenci jsem si na chalupě od učení odpočinula, ale v srpnu jsem se učila od rána do večera, a přesto mi i druhý pokus utekl...o jeden jediný bod! Rozhodla jsem se to ale nevzdat, zabojovat a jít na konzultaci ke všemi obávané profesorce, která můj test opravovala. Po hodině a půl zkoušení jsem celá zpocená přeci jen ten bod získala a oficiálně jsem tak splnila jednu z nejtěžších zkoušek na naší škole!

ŘÍJEN

IMG_1040.JPG
IMG_1202.JPG

Mým největším říjnovým zážitkem bylo bezpochyby vydání Tereza’s diary Deníčku citátů. Jestli totiž sledujete moje Instastories, tak víte, že každé ráno přidávám motivační citát - a jelikož mi chodila spousta zpráv, jak máte moje citáty rádi, rozhodla jsem se je vydat jako knížku!

LISTOPAD

IMG_1588.JPG

Tetování se mi líbilo snad úplně odjakživa, a proto jsem si před dvěma lety nechala udělat první kérku. Na levé zapěstí jsem si nechala vytetovat nápis Ahimsa a svého rozhodnutí jsem ani jednou nelitovala - vlastně od chvíle, co jsem vyšla ze salonu, jsem věděla, že chci další tetování. Proto jsem se v listopadu nechala potetovat znovu a sepsala jsem o tom samostatný článek, který najdete zde.

PROSINEC

IMG_3556.PNG

Poslední měsíc v roce jsem zažila spoustu nezapomenutelných zážitků, včetně těch nejkrásnějších Vánoc se svojí rodinou. Přesto pro mě byl ale úplně největší zážitek to, že moje malá ségra, která ještě před chvílí trhala mým panenkám hlavy, oslavila 18. narozeniny. Ještě jednou všechno nejlepší Natálko, děkuju za to, že Tě mám!

Doufám, že se vám dnešní článek líbil. Moc děkuji za jeho přečtení a hlavně za to, že jste tu byli celý rok se mnou.

Do Nového roku bych vám chtěla popřát hodně štěstí, zdraví, lásky, spokojenosti a ať se vám splní všechna vaše přání.

Budu se na vás těšit zase příště!


  The year 2018 is coming to an end so here I’ve got a huge recapitulation of this year for you. Overall, it was a year full of difficult exams (not only the school ones) but also new projects, adventurous trips and unforgettable memories which I am thankful for only to you. Actually, I can’t even express what you guys mean to me and how grateful I am for your support.

I hope that we will enjoy the following year as much as we did the last one! /PS: Don’t forget to check out all the photos above!/

JANUARY


I began the year 2018 on holidays in Spain as I was trying to escape from the cold winter. I travelled to a lovely city called Estepona and I enjoyed the holidays so much I wrote down a single post about it (you can find it here!). Also, I’ve made the best decision in my life there - I went vegan!

FEBRUARY

I decided to go vegan on 11th January but firstly I wanted to try it for one month just to find out whether it suits my body. However, in February it was official as I shared it with you as well!

MARCH

In March I released secret project I’ve been working on for so long - TEREZA’S DIARY CASHEW BUTTER! It was a limited edition of my own cashew butter made in the collab with @bigboybutter.cz and it was incredibly delicious!

APRIL

In April I had my twentieth birthday and to celebrate it properly I organized Tereza’s diary meet-up. I couldn’t ask for a better birthday party, it was an incredible event I’ll remember for the rest of my life!

MARCH

In March I released another project, this time my third E-BOOK full of healthy vegan recipes. In this E-BOOK I was trying to show that you can create healthy vegan meals even on a budget!

JUNE

I was in London at the beginning of June and it was a huge experience for me! I loved the city so much and even though I was there only for a few days I visited many fascinating places and most importantly, tried a lot of delicious food!

JULY

I was feeling kind of over-worked in the beginning of July so I packed my bags and went on our cottage. Our cottage is located in Lesne which is a tiny village in the mountains. The nature here is just incredible, you can find there a lot of sport activities and there are also many places worth-visiting! This time we went on a trip to Pravcicka brana and it was definitely my greatest July experience!

AUGUST

I was on a lovely family holiday in August and I’ve got a lot of wonderful memories from Italy - check out the post about it here! However, if you ever go to Rome, try waking up a little bit earlier and visit the Vatican city already in the morning. I did it like that and there was no one except the rising sun - trust me, I’ve got an unforgettable memory!

SEPTEMBER

My biggest September experience was actually connected with school even though the school year officially started on the 1st October. You may remember that I was missing two points to pass the exam in June (even though I’d never studied more before) so basically I didn’t have any other option than to take the exam in September again. To be honest, I didn’t study at all in July but I spend whole August immersed in books and I still didn’t pass...I was missing one point! However, I decided not to give up and I went on a consultation with a teacher who had corrected my test. After 90 minutes of  an exhausting examination I finally got that one point and I officially passed one of the hardest exams on our school!

OCTOBER

And finally in October I published my last project of this year - a diary with my own motivational quotes!

NOVEMBER

I’ve been always fascinated by tattoos so two years ago I decided to get one as well. On my left wrist I have a word Ahimsa and honestly, I’ve never regretted my decision - actually right after I stepped out of the studio I knew I needed another one. So last month I finally got my second tattoo and I’ve already shared a post about it which you can find here.

DECEMBER

The last month of the year was full of unforgettable memories including wonderful Christmas with my fam. However, the most important thing which happened that month was that my little sister turned 18teen! Again, happy birthday Naty, thank you for being the best sissy I could ask for!

I hope that you liked that post. Thank you so much for reading it and for being here with me this whole year!

I wish for you that your year 2019 is full of luck, health, love, happiness and that all your wishes come true.

I’ll see you in the next post!

DECEMBER FAVOURITES

DECEMBER FAVOURITES

NOVEMBER FAVOURITES

NOVEMBER FAVOURITES