Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

SUMMER 2017

SUMMER 2017

Upřímně, pořád tomu ještě moc nevěřím. Moje milované léto skončilo a s ním i nejdelší volno v mém životě. Po maturitě jsem chtěla zažít prázdniny, na které nikdy nezapomenu - vymýšlela jsem letní školu v Kanadě, dobrodružný trip v Thajsku a dokonce i stěhování do Anglie. Když mi potom žádný z mých plánů nevyšel, byla jsem z toho dost špatná - netušila jsem totiž, že opravdu zažiju léto, na které nikdy nezapomenu.

FullSizeRender.jpg

První nezapomenutelná událost se odehrála hned 1.6. - naše první společné setkání! Opravdu jsem se bála, že tam nakonec budu sedět sama, a proto nedokážu popsat pocit, když jsem vešla dovnitř a uviděla holky, které přijely z nejrůznějších koutů republiky, jen abychom se potkaly. Z celého setkání v mé milované restauraci Maitrea jsem natáčela i video, na které se můžete podívat zde.

IMG_9714.JPG
IMG_9704.JPG
IMG_9734.JPG
IMG_9736.JPG

Začátkem června jsme také byli s kamarádem v parku, kde nás napadlo, že bychom mohli jet do Krkonoš - a jen o pár dní později už jsme pozorovali vrcholky starodávných hor. Oba si jsme povahově dost podobní, a tak to byl výlet přesně podle mých představ - spousta nachozených kilometrů a ještě víc krabiček s veganským jídlem. Zároveň to bylo poprvé, co jsem byla na horách takhle v létě a líbilo se mi to tak moc, že jsem začala plánovat další výlet - a kam jinam, než do Slovinska.

IMG_9872.JPG
IMG_9873.JPG
IMG_9874.JPG
IMG_9877.JPG
IMG_9878.JPG
IMG_9881.JPG
IMG_9880.JPG

Slovinsko byl obrovský zážitek a jedna z nejkrásnějších zemí, ve které jsem kdy byla. Nedá se ale popsat takhle ve zkratce, a proto jestli vás zajímá víc, přečtěte si článek zde. A nebo jestli raději koukáte na videa, tak ze Slovinska jsou rovnou dvě - tady a tady.

IMG_1046.JPG
IMG_1049.JPG
IMG_1078.JPG
IMG_1080.JPG
IMG_1107.JPG
IMG_1103.JPG
IMG_1108.JPG
IMG_1129.JPG
IMG_1173.JPG
IMG_1247.JPG
IMG_1174.JPG
IMG_1245.JPG
IMG_1246.JPG

Když jsem se vrátila, napadlo mě podniknout další dobrodružství - druhé společné setkání. Co na tom bylo tak dobrodružného? Odehrálo se totiž na místě, kde jsem nikdy předtím nebyla, kde jsem neznala jediného člověka a kam jsem se vypravila úplně sama. Také jsem poprvé cestovala přes airbnb, které bylo naprosto boží - čisté, útulné a hlavně mělo velkou kuchyň. A díky sousedům jsem měla i o zábavu postaráno - totiž hned vedle mého bytečku byla romská ubytovna, které je prý lepší se vyhýbat. V Brně jsem strávila 3 dny a stihla jsem vidět vše, co za to stojí - Petrov, Špilberk, fitko i donuty v Mlsné holce. Naše druhé společné setkání ve veganském bistru Forky's bylo opět naprosto nádherné, a proto rozhodně koukněte na video, které najdete zde.

IMG_2347.JPG
IMG_2339.JPG
IMG_2340.JPG
IMG_2350.JPG
IMG_2333.JPG
IMG_2366.JPG
IMG_2368.JPG

I když jsem si Brno opravdu užila, pořád jsem přemýšlela nad jednou věcí - zda jet či nejet na rodinnou dovolenou. Nevím proč, ale letos se mi nějak vůbec nechtělo (asi byla představa týden volného bytu až moc lákavá). Nakonec jsem se pár dní před odjezdem rozhodla, že pojedu a nemohla jsem udělat líp - byla to jedna z nejkrásnějších dovolených v mém životě, a to hlavně díky mé nejlepší rodině. Lido di Jesolo je příjemné městečko, kde si každý najde to svoje - je tam spousta atrakcí pro děti, dlouhá promenáda na běhání a procházky i rušný noční život. Zároveň je to jen pár kilometrů od Benátek, kam jsme se také jeden den vypravili, a které mě zaujaly tak moc, že bych se tam klidně přestěhovala - a to nejen kvůli té dokonalé pizze. A když už mluvíme o pizze, najdete ji ve videu, které ani z Itálie nemohlo chybět - stačí kliknout sem.

IMG_3110.JPG
IMG_3286.JPG
IMG_3260.JPG
IMG_3262.JPG
IMG_3280.JPG
IMG_3315.JPG
IMG_3316.JPG
IMG_3317.JPG
IMG_3322.JPG
IMG_3323.JPG
IMG_3324.JPG

No a co teď?

3.10. mám oficiální imatrikulaci na humanitní studie Univerzity Karlovy. Jako obor jsem si zvolila studium humanitní vzdělanosti, které je zaměřené na filosofii, společenské vědy a angličtinu. Trochu se bojím, jsem nervózní, ale také se těším, jaké dobrodružství mě čeká tentokrát.

A doufám, že vy budete při tom.


Honestly, I still can't believe it. The summer's officially gone and the longest holiday of my life as well. When I graduated from high school I wanted to have the summer I'll never forget - I was thinking about summer school in Canada, adventurous trip to Thailand and even moving to England. When none of my plans come true, I was very disappointed - I didn't know that I'll really have the summer I'll never forget.

The very first unforgettable event happened already on the 1st June - our first meet-up! I was so scared that I'd be there alone that I can't even describe the feeling I felt when so many girls came. I filmed a video from the whole meet-up which's up here.

Also, at the beginning of June I was out with my friend when we got an idea to go to Krkonoše mountains - and only a couple days later we were observing those ancient peaks. We have a very similar personality so it was literally the trip of my dreams - so many kilometres of walking and even more meal boxes with vegan food. Also, it was the first time I was in the mountains during the summer and I liked it that much that I started planning another trip - to Slovenia this time.

Slovenia was a huge experience and definitely one of the most beautiful countries I've ever been to. It can't be described breathly though so if you are interested in some more information, read the post up here. Or if you prefer watching videos, there are already two from Slovenia - here and here.

When I returned, I got an idea to organize another adventure - our second meet-up! And what was that adventurous about it? It was held at the place I've never been before, where I didn't know anybody and where I travelled all alone. Also, it was the first time I travelled via airbnb which was perfect - it was clean, cosy and had a spacious kitchen. Even my neighbours were interesting - I realized that my apartment was in the gypsy area where's better not to enter. However, our second meet-up was perfect as well so definitely check out the video up here.

Even though I enjoyed my Brno trip to the fullest I was constantly thinking about one particular thing - whether to go or not to go on a family vacay. I don't know exactly why but this year I didn't feel like going on a holiday with my family (I probably wanted to have a free flat for a whole week). Only a couple days before departure I decided to go and I couldn't be more grateful for it - it was one of the best holiday of my life because of my amazing family. Lido di Jesolo's a nice city with many activities for children, long trails for running and busy nightlife. It's also located near to Venice where we actually went one day. Venice was an incredible city where I can truly imagine living one day - and not just because of the pizza I had there. Oh and when talking about the pizza, there's a vlog from Italy as well.

And what now?

I'm going to study humanitarian sciences at the Charles University in Prague. I'm a bit scared, nervous, but I'm also looking forward to the next adventure.

And I hope that you'll be there with me.

PS: Don't forget to check out all the photos above!
SEPTEMBER FAVOURITES

SEPTEMBER FAVOURITES

AUGUST FAVOURITES

AUGUST FAVOURITES