Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

JULY FAVOURITES

JULY FAVOURITES

Písnička: Harry Styles - Sign of the times

ebudu lhát, stejně mi v hlavě nejvíc hrálo DE-SPA-CITO. Přesto ale byla moje nejoblíbenější písnička Sign of the times a to nejen kvůli Harrymu. No přísahám!!

 Knížka: Neale Donald Walsch - Hovory s Bohem

Minulý měsíc jsem vám říkala o knížce Tajemství, která byla tak skvělá, že mi změnila život. Proto jsem se snažila najít něco podobného a narazila jsem na Hovory s Bohem. I když by se to na první pohled mohlo zdát, knížka není o náboženství - jen prostřednictvím dialogu s Bohem vysvětluje otázky světa a lidského bytí. Začala jsem jí číst hned na začátku měsíce a i když se mi vážně líbí, pořád ji ještě nemám dočtenou - není to totiž žádné odpočinkové čtení a opravdu vás donutí přemýšlet.

Beauty: mám piercing!

Koncem června jsem se zbláznila a nechala si udělat něco, o čem jsem byla přesvědčená, že nikdy nebudu mít - piercing! Jsem z něho ale tak nadšená, že jsem o tom sepsala samostatný článek, který najdete zde.

 Oblečení/doplňky: Reebok mikina

V červenci mi přišel další Reebok balíček, kterého byla součástí tahle boží mikča. Je to přesně můj styl, sedí mi úplně perfektně a hlavně, je neuvěřitelně pohodlná!

 Recept: Bounty proteinové tyčinky

V dětství bylo Bounty moje závislost, a tak se není čemu divit, že právě proteinové Bounty tyčinky byly můj nejoblíbenější červencový recept - ještě navíc, když chutnají úplně jako originál!

Pití: MYPROTEIN Vegan Blend

Konečně jsem našla rostlinný protein, který mi chutná! Vyzkoušela jsem spoustu rostlinných proteinů, ale pokaždé mi přišlo, jako když piju písek. Vegan blend jsem si ale zamilovala hned na první ochutnání! Jako čokoládový milkshake chutná i jen s rostlinným mlékem, nicméně moje momentální závislost je kombinace vegan blend + kakao + banán + arašídové máslo + rostlinné mléko. MŇAM!

 Food tip: Zdravá jídla za co nejméně peněz

IMG_1497.JPG

Jedním z důvodů, proč lidé nechtějí přejít na rostlinnou stravu, bývá cena. Proto jsem se pustila do série "zdravých vegetariánských jídel za co nejméně peněz" a v červenci jsem sepsala&natočila už třetí díl - a tentokrát v něm dokonce najdete takové specialitky, jako lívance nebo pizzu!

Restaurace: Grosseto

V červenci jsem byla po dlouhé době v jiné, než vegetariánské/veganské restauraci a to v pizzerii Grosseto. Vlastně to bylo poprvé od toho, co jsem přešla na vegetariánství a jelikož se snažím i ostatní živočišné produkty jíst co nejmíň, byla jsem opravdu zvědavá, jak to vymyslím. Stálý jídelní lístek sice žádnou rostlinnou nabídku neměl, ale objednala jsem si pizzu (jejíž základ je sám o sobě veganský) a jako oblohu jsem zvolila špenát, houby a kukuřici. Moc jsem si pochutnala a navíc jsem se utvrdila v tom, že rostlinná strava není nijak omezující!

 Cvik: Protahovací cvičení s foam roller

IMG_1430.JPG

V červenci jsem neměla přímo jeden oblíbený cvik, ale hned několik cviků. Jelikož jsem věděla, že budeme ve Slovinsku hodně chodit, vzala jsem si s sebou váleček foam roller. Každé ráno jsem si na něm protahovala namožené svaly a nic mě díky tomu nebolelo!

 Fitness tip: Jak se zbavit výmluv a začít běhat

FullSizeRender.jpg

Jestli mě znáte, tak víte, že na běhání nedám dopustit. Je to pro mě ten nejlepší způsob, jak se udržet v kondici, jak si utřídit myšlenky a ten pocit potom se prostě nedá popsat - ten se musí jedině zažít. Proto jsem pro vás sepsala speciální článek s mými tipy, jak se zbavit výmluv a opravdu s během začít!

Instagram účet: @mileycyrus

FullSizeRender.jpg

Už v červnu byla moje nejoblíbenější písnička od Miley Cyrus. V červenci jsem si ale Miley oblíbila tak moc, že jsem jí začala sledovat na Instagramu - a na jejím profilu úplně ujíždím.

 Zážitek: Slovinsko

V červenci jsem se poprvé vypravila do Slovinska a ty vysoké hory, průzračná jezera a zelené louky pro mě byly tak velký zážitek, že jsem o tom sepsala samostatný článek.


Song: Harry Styles - Sign of the times

To be perfectly honest, the sound which was ringing in my head the most was DE-SPA-CITO. However, my favourite song was definitely Sing or the times and not only because of Harry. I swear!!

Book: Neale Donald Walsch - Conversations with God: An uncommom dialogue

Last month I told you about the book called the Secret which I found so fascinating it literally changed my life. So this month I tried to find something similar and I came across this book by N.D. Walsch. It might appear from the very first sight but it's not a religious book by any mean - it just responds to important questions about our being throughout the conversation with God. Even though I started reading the book already at the beginning of the month I haven't finished it yet - it's a kind of a hard literature to understand and it makes you think a lot.

Beauty: I've got a piercing!

At the end of June I went a bit crazy and I got done something I used to be sure I'd never have - the piercing! However, I'm so happy about it that I wrote a single post which can be found here.

 Clothes/Accessories: Reebok hoodie

In June I got another Reebok package and this amazing hoodie was a part of it. It's exactly my style, it fits me perfectly and most importantly, it's incredibly comfy!

Recipe: Bounty protein bars

I used to love Bounty as a child so there's nothing to be surprised about that my favourite July recipe were these Bounty protein bars - they taste absolutely similar to the original ones!

Drink: MYPROTEIN Vegan Blend

I finally found a plant based protein powder which I truly like! I've tried so many plant based protein powders before but they always tasted like sand. However, I fell in love with the Vegan blend right after the very first sip! It tastes like a chocolate milkshake even with just plant milk, but my current addiction is the combo of vegan blend + cacao + banana + peanut butter + plant milk. SO YUMMY!

Food tip: Healthy meals on a budget

IMG_1497.JPG

One of the reasons why people don't want to go plant based is the price. So I've started a series "healthy vegetarian meals on a budget" where I'm trying to prove people they can eat healthy and even save money! However, the series is unfortunately just in Czech language.

Restaurant: Grosseto

In July I was in a traditional restaurant after a very long time - it was actually the first time since I went vegetarian! I was pretty curious what I'd offer as the menu didn't have any plant based option but I went for the pizza which base (vegan on its own) I topped with the spinach, mushrooms and sweetcorn. It was delicious and not restricting at all!

Exercise: Stretch exercises on the foam roller

IMG_1512.JPG

I didn't have one favourite exercise in July, I actually had a whole favourite series! As I had assumed we'd be walking a lot in Slovenia I took the foam roller along with me. I did some stretching each morning and I didn't feel any sore in my muscles afterwards!

Fitness tip: How to stop making excuses and finally start running

FullSizeRender.jpg

If you know me you know that the running is my greatest obsession. For me, it's the best way how to stay in shape, how to clear my mind and that feeling after run can't be described - it must be felt. So I wrote a single post with my tips how to stop making excuses and finally start running!

Instagram account: @mileycyrus

FullSizeRender.jpg

My favourite song in June was by Miley Cyrus. And in July I even started following her Instagram account - and it truly became my obsession!

Experience: Slovenia

I was in Slovenia for the very first time and those high mountains, clear lakes and green fields were such a huge experience for me that I wrote a single post about it.

 

AUGUST FAVOURITES

AUGUST FAVOURITES

TRAVEL DIARY: BISCHOFSHOFEN & SLOVENIA

TRAVEL DIARY: BISCHOFSHOFEN & SLOVENIA