Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

DEAR 2017, THANK YOU FOR BEING SO AWESOME

DEAR 2017, THANK YOU FOR BEING SO AWESOME

Nemůžu uvěřit tomu, že za pár dní bude rok 2017 u konce. Utekl mi rychleji, než jakýkoliv jiný rok, a přitom se toho událo až skoro neuvěřitelně moc. Vlastně kdybych měla rok 2017 popsat jedním slovem, byla by to změna. Sice jsem věděla, že mě čeká spousta nového, ale nikdy by mě nenapadlo, jak moc se můj život za těch 365 dní změní.

LEDEN

IMG_5618.JPG
IMG_5871.JPG
IMG_5562.JPG

V lednu byl pro mě největší zážitek maturitní ples. I když na nejrůznější zkrášlování normálně moc nejsem, tentokrát jsem si profesionální make-up, vlasy a krásné princeznovské šaty opravdu užívala. Ples jsme měli v krásném sále Slovanského domu a celé se to povedlo tak moc, že to byl jeden z nejkrásnějších večerů v mém životě. Za to zbývající lednové večery jsem strávila hledáním studentské půjčky - byla jsem si totiž naprosto jistá, že chci jít studovat do Anglie.

ÚNOR

FullSizeRender.jpg
FullSizeRender.jpg
FullSizeRender.jpg
FullSizeRender.jpg
FullSizeRender.jpg

Začátek února pro mě byl pěkně náročný, jelikož jsem se na poslední chvíli rozhodla Anglii zrušit, a tak jsem těsně před uzávěrkou přihlášek na vysokou ležela schoulená v posteli s pláčem, že nevím, co dál. Čím jsem si ale byla naprosto jistá bylo to, že jsem se našla ve vegetariánství - a tak jsem poprvé vyzkoušela Nemléko, veganskou restauraci Incruenti, vymyslela jsem můj nejoblíbenější recept na zdravou Margot a přečetla jsem knížku Jez a Běhej. Jo a hlavně jsem vydala svůj první E-BOOK

BŘEZEN

IMG_7535.JPG
IMG_7715.JPG
IMG_7518.JPG

V březnu jsem měla hned dva velké zážitky. Tím prvním byla moje úplně první návštěva restaurace Lehká hlava. Tuhle vegetariánskou restauraci v centru Prahy jsem si zamilovala tak moc, že je doteď mojí nejoblíbenější a dokonce jsem o ní sepsala samostatný článek, který najdete zde. Druhý zážitek bylo focení pro Reebok.   Spolupráce si vybírám dost pečlivě a Reebok je moje srdeční záležitost. Nejenom, že má úplně nádherné a kvalitní sportovní oblečení nebo originální akce (jako např. Reebok Run Crew), ale také je jsme jedna velká Reebok rodina. Samotné focení byl jeden z největších zážitků v mém životě - dva profesionální fotografové, spousta světel, krásné oblečení a já v roli modelky...na to opravdu jen tak nezapomenu!

DUBEN

IMG_8063.JPG

Svoje 19.narozeniny jsem oslavila opravdu stylově - zaběhla jsem svůj první půlmaraton v životě. 21 km jsem uběhla průměrnou rychlostí 5:35 na kilometr a byl to pro mě tak obrovský zážitek, že jsem o tom musela sepsat samostatný článek (článek si můžete přečíst zde) a také jsem natočila video, které si doteď pouštím se slzami v očích.

KVĚTEN

V květnu jsem měla 3 týdny svaťák, který jsem opravdu poctivě strávila učením. Všechno potom vyvrcholilo v úterý 23.5., kdy jsem odmaturovala se známkami 2,2,1,1. Další z největších zážitků v mém životě, o kterém si můžete přečíst zde.

ČERVEN

IMG_9705.JPG
IMG_9714.JPG
IMG_9734.JPG
IMG_9736.JPG
IMG_9872.JPG
IMG_9874.JPG
IMG_9877.JPG
IMG_9881.JPG
IMG_9880.JPG

Červen bych označila jako nejkrásnější měsíc z celého roku - bylo dokonalé, extrémně teplé počasí, a tak jsem si volno po maturitě užívala vážně naplno. Celé dny jsem trávila venku, přečetla jsem úžasnou knížku Tajemství a vyrazila jsem s kamarádem na spontánní trip do hor, na který mám spoustu krásných vzpomínek. Přesto se ale můj největší zážitek odehrál už 1.června - naše první společné Tereza’s diary setkání (video zde)! Uskutečnilo se v restauraci Maitrea, která to udělala nezapomenutelné a jídlo bylo jako vždy dokonalé. Nakonec se nás sešlo 19 a byla jsem vážně překvapená, jak jsme si rozuměly, kolik jsme toho měly společného a jak moc jsme si ten večer užily. Jsem opravdu vděčná za to, že jsem měla možnost poznat takhle úžasné slečny!

ČERVENEC

IMG_0717.JPG
IMG_1046.JPG
IMG_1103.JPG
IMG_1173.JPG
IMG_1245.JPG
IMG_1129.JPG

Další krásný letní měsíc, ve kterém jsem toho spoustu zažila - třeba jsem si odcvičila svojí klasickou jógovou lekci a bezmyšlenkovitě jsem zamířila do nejbližšího tetovacího studia, kde jsem si nechala udělat piercing. Také jsem opět vyrazila do hor, tentokrát s taťkou do Slovinska. Ve Slovinsku jsem byla poprvé a ty vysoké hory, průzračná jezera a zelené louky jsem si zamilovala tak moc, že jsem o tom sepsala samostatný článek a dokonce natočila dvě videa, která najdete zde a zde.

SRPEN

IMG_3449.JPG
Čepice a mikina z aktuální zimní kolekce

Čepice a mikina z aktuální zimní kolekce

IMG_2347.JPG
IMG_2340.JPG
IMG_2368.JPG
IMG_2366.JPG
IMG_3260.JPG
IMG_3110.JPG
IMG_3278.JPG
IMG_3280.JPG
IMG_3285.JPG
IMG_3317.JPG
IMG_3322.JPG
IMG_3321.JPG
IMG_3324.JPG

Srpen byl na zážitky pěkně bohatý a udála se jich spousta - třeba jsem připravila svojí oficiálně první Complete cookie, kterou si dělám pořád a kterou si i spousta z vás opravdu zamilovala. Také jsem oficiálně zveřejnila svůj tajný projekt, na kterém jsem pracovala pěkně dlouho - můj nový E-SHOP! Ani cestování jsem ale nezanedbávala a byla jsem na nádherné rodinné dovolené v italském Lido di Jesolo (na video se můžete podívat zde). Největší zážitek se ale stejně odehrál už začátkem měsíce. Sama jsem se vypravila do města, kde jsem nikdy předtím nebyla, kde jsem nikoho neznala a kde jsem i přesto uspořádala druhé společné setkání. Upřímně jsem z toho měla celkem obavy, ale jsem šťastná, že jsem strach překonala a užila si díky tomu pár nezapomenutelných dní. Brno mě opravdu překvapilo a moc se mi tam líbilo. Za těch pár dní jsem stihla navštívit spoustu zajímavých míst - od dech beroucí katedrály sv. Petra a Pavla, přes skvěle vybavené fitko, až po boží donuty v Mlsné holce. Ale hlavně, samotné setkání se povedlo naprosto dokonale - odehrálo se v bistru Forky's, kde se o nás postarali vážně královsky. Jsem moc vděčná, že jsem měla možnost poznat holky, se kterými jsem si rozuměla, jako bych je znala celý život. Ještě jednou moc děkuji za nezapomenutelný večer.

ZÁŘÍ

FullSizeRender.jpg
IMG_0257.JPG
IMG_9531.JPG
IMG_0129.JPG
IMG_9021.JPG

V září jsem zveřejnila svůj druhý tajný projekt, kvůli kterému jsem přečetla nespočet odborných studií a shlédla spoustu dokumentů - MŮJ DRUHÝ E-BOOK! Tentokrát jsem se ho totiž rozhodla pojmout trošku jinak, a to jako takového kapesního průvodce rostlinnou stravou. V E-BOOKU najdete pozitivní vliv rostlinné stravy na lidské zdraví, etické důvody, hlavní zdroje důležitých živin nebo domácí, chuťově přesné náhražky živočišných produktů. Zároveň v knížce najdete i moje nejoblíbenější recepty s přesně vypočtenými nutričními hodnotami, kterých je celkově 28 - 7 v každé kategorii, a proto si můžete sestavit jídelníček na týden tak, aby vyhovoval právě vám. A pokud jste odsouzeni k přípravě krabiček, nebojte, myslela jsem i na vás - v poslední kapitole najdete ukázku jídelníčku na cestách. Pokud byste měli o E-BOOK zájem i vy, koupit si ho můžete zde.

ŘÍJEN

IMG_7105.JPG
IMG_7124.JPG
IMG_2911.JPG

V říjnu bylo všechno nějak spojené se školou - oficiálně jsem totiž začala chodit na vysokou! Studuji na fakultě humanitních studií na Univerzitě Karlově a jsem z toho vážně nadšená. I když abych byla úplně upřímná, ještě nadšenější jsem ze svého největšího úspěchu v životě - v říjnu vydali @veganbowls & @coconutbowls knížku "Vegan bowls for vegan souls", ve které je 100 receptů od influencerů z celého světa - včetně mě. Pořád nemůžu uvěřit, že je můj potachos recept ve stejné knize jako recepty mých vzorů @earthyandy @tessbegg nebo @frommybowl a že se knížka prodává po celém světě. Je to můj splněný sen, za který bych chtěla poděkovat hlavně vám. Bez vás bych se tam nikdy nedostala a moc děkuju za tu ohromnou podporu, kterou mi každý den dáváte. PS: Knížku seženete zde a s kódem “terezas_diary” získáte slevu 5%!

LISTOPAD

IMG_7141.PNG
FullSizeRender.jpg
IMG_7225.JPG

Sice se říká: ,,To nejlepší nakonec”, ale u mě to bylo přesně naopak - listopad pro mě byl psychicky extrémně náročný a přiznávám, že jsem jeho začátek absolutně nezvládla. Zapsala jsem si předtermín zkoušky z psychologie, na kterou jsem se musela naučit 800 stran teorií, jmen a odborných pojmů, měla jsem problémy s e-shopem a navíc jsem kvůli své blbosti nemohla běhat, ani pořádně cvičit. Zároveň mi ale listopad ukázal, že jsou špatná období součástí života a že všechno zlé je pro něco dobré. Ze zkoušky jsem nakonec dostala dvojku, problémy se vyřešily a navíc jsem si uvědomila, že moje závislost na cvičení přestává být zdravá.

PROSINEC

IMG_7511.JPG

Prosinec byl zážitkama opět nabitý a udála se toho spousta - ve škole jsem měla druhou zkoušku (kterou jsem zvládla na dvojku!), užila jsem si krásné Vánoce s rodinou a hlavně jsem vydala svůj vlastní motivační diář na rok 2018. A jsem nadšená z toho, jak se vám líbí!


 

I can’t believe that the year 2017 will be over in a few days. It flew quicker than any other year before while so many things happened. Actually if I had to describe the year 2017 in one single word it would be the change. I knew that a lot of new things were ahead of me but I’d never think how much my life can change in 365 days.

JANUARY

My greatest January memory is the graduation ball. Even though I’m not normally much into make-up and stuff, this time I truly enjoyed being treated like a princess. The ball was held in a lovely Slovansky dum and it all went so perfectly that it was one of the best nights in my life. However, the rest of the January nights I spent looking for a student loan - I was absolutely sure I wanted to study in England.

FEBRUARY

The beginning of the February was pretty hard - I decided to cancel my England plans at the very last time so I was spending days lying in a bed in tears as I didn’t know what to do. However, what I was absolutely sure was that I found myself in a vegetarianism - so I tried Notmilk for the very first time, I was in vegan restaurant Incruenti, I created healthy Margot and read a book Eat and run. Well and I also published my first E-BOOK!

MARCH

I have two favourite march memories. The first one is my very first visit of the restaurant called the Clear head. The Clear head stole my heart and it became my favourite restaurant ever - you can read my post about it here. The other memory is the shooting for Reebok. I’m pretty picky about the collaborations and Reebok is my favourite one. Not only it has amazing clothes and original events (such as the Reebok Run Crew), we are also one huge Reebok family. The actual shooting was one of the most important experiences in my life - two professional photographers, many lights, lovely clothes and me as the model... I’ll never forget that!

APRIL

I celebrated my 19th birthday literally in a style - I run my very first half marathon. I finished 21 K with an average pace 5:35 per kilometre and it was such a great experience that I wrote a post about it which is up here.

MAY

In May I had three weeks to prepare for graduation so I truly did. Everything culminated on the 23rd May when I graduated with marks 2,2,1,1. Another huge experience of my life!

JUNE

June was possibly the best month of the whole year - it was extremely hot, lovely weather so I enjoyed the holiday after graduation to the fullest. I was spending whole days outside, I read the book called the Secret and I went into the mountains with my friend. However, the best event happened already at the beginning of the month. We had our very first Tereza’s diary meet-up at the restaurant called Maitrea and whole evening went perfectly. I’m extremely grateful for the opportunity to meet such amazing girls!

JULY

Another lovely month in which many things happened - like I finished one of my yoga sessions and I went straight to the tattoo salon to get my ear pierced without any previous thinking. I also went to the mountains as well, this time to Slovenia with my dad. I was in Slovenia for the first time and it stole my heart so much that I wrote a single post about it.

AUGUST

A lot of things happened in August - like I made my very first Complete cookie which many of you fell in love with as well. I also finally officially released the project I've been working on for so long - MY NEW E-SHOP! However, I travelled too and I was on a lovely family holiday in Italy, Lido di Jesolo. But to be honest, my greatest experience happened already at the beginning of the month. I travelled alone into the city I've never been to before and I actually organized our second meet-up there. I was a bit scared but I'm extremely happy that I overcame my fear and was able to enjoy such unforgettable days. Our meet-up was literally perfect - it was held in the bistro called Forky's. I still can't believe how many of you came and I'm incredibly grateful I was able to meet such inspiring young women. I'll never stop being thankful for your endless support.

SEPTEMBER

In September I revealed my second secret project - a brand new E-BOOK! However, it’s just in Czech language now.

OCTOBER

Everything in October was somehow connected with the school - I started studying at the Charles University and I’m absolutely excited about it. But to be perfectly honest, I’m even more excited about the greatest achievement in my life - in October @coconutbowls & @veganbowls published a cookbook “Vegan bowls for vegan souls” in which you can find 100 vegan recipes created by the influencers from all over the world - including myself! I still can’t believe that my potachos recipe’s in the same book as the recipes by @earthyandy @tessbegg or @frommybowl and that the book is being sold all over the world. I’m so grateful and I can’t thank you enough! PS: If you’d like to order the book, click here and use the code “Terezas_diary” for 5% discount.

NOVEMBER

It’s being said that ,,The best things happen in the end” but for me it was the complete opposite - the November was extremely hard for me and I admit that I wasn’t able to deal with it mentally at the very beginning. I had my first exam at the Uni, I had problems with my e-shop and I also couldn’t run because of the injury I had. However, November also showed me that the hard times are a part of the life and that everything happens for a reason. I got 2 from the exam, e-shop problems were solved and I actually realized that my exercise addiction is not that healthy.

DECEMBER

IMG_7511.JPG

So many things happened in December - I had my second Uni exam (and I managed to get B), I enjoyed amazing Christmas with my family and most importantly I launched my own 2018 motivational diary!

DECEMBER FAVOURITES

DECEMBER FAVOURITES

NOVEMBER FAVOURITES

NOVEMBER FAVOURITES