Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

20 GREATEST MEMORIES OF MY LIFE

20 GREATEST MEMORIES OF MY LIFE

NAROZENÍ SESTRY

FullSizeRender.jpg

Můj první, a zároveň největší zážitek, je narození mojí ségry. Sestra se sice narodila, když mi bylo teprve dva a půl, ale přesto si pamatuju úplně přesně, když jsem jí uviděla poprvé. Přestože jsme každá jiná a ve spoustě věcí se neshodneme, je to ten nejdůležitější člověk v mém životě. Děkuju, že tě mám, Naty.

PRVNÍ DOVOLENÁ U MOŘE

FullSizeRender.jpg

I když jsem byla hodně malá, být poprvé u moře pro mě byl takový zážitek, že si to pamatuju dodnes - a dokonce jsem tam měla i svatbu!

NAROZENÍ SESTŘENICE

FullSizeRender.jpg

Balila jsem si kufr na školní výlet, když v tom mamince přišla zpráva, že se narodila sestřenice. Hned jsme jeli do porodnice a já nikdy nezapomenu, jak jsem držela to maličké, pomačkané voňavé miminko. Dneska už je Johanka v první třídě, nosí mojí Powered by Plants mikinu a každou neděli čeká na nové video - její nejoblíbenější je to z půlmaratonu. Tak doufám, že si ho jednou zaběhneme spolu!

CHILLINKA

IMG_0664.JPG

Celé dětství jsem si přála zvířátko, a proto nikdy nezapomenu na chvíli, kdy jsme přijeli k chovatelce, malinké šťeňátko se rozeběhlo přímo k nám a my věděli, že musí být naše. Chillinka je nejrozmazlenější, nejtlustší, ale také nejhodnější čivava na světě a v žádném případě už si neumím představit, že bychom jí neměli. Vždycky se štěstím celá vrtí, když se vrátíme, vycítí, když je někdo smutný a každý večer si jí před spaním beru do postele. Proto jestli přemýšlíte, zda si koupit pejska, ani chvíli neváhejte.

GOLFOVÉ MISTROVSTVÍ REPUBLIKY DRUŽSTEV

IMG_0663.JPG

Možná o mě nevíte, že jsem celé dětství hrála závodně golf. Bylo to sice pěkně náročné, jelikož jsem trénovala každý den a jezdila jsem z turnaje na turnaj, ale mám s tím spojené ty nejkrásnější zážitky - například mistrovství republiky do 16 let v Karlových varech. V teamu nás bylo 6, 5 šestnáctiletých kluků a dvanáctiletá já. Přesto jsme ale byli úplně skvělá parta, a asi právě proto jsme se umístili na 4. místě, což nikdo nečekal.

GOLFOVÉ MISTROVSTVÍ KLUBU

IMG_0670.JPG

Můj druhý největší golfový zážitek bylo mistrovství klubu, které jsem ve třinácti letech vyhrála. Měla jsem z toho takovou radost, že jsme s partou kluků z družstev naskákali do ledového jezírka na 9. jamce!

SLOVA, KTERÁ NAVŽDY ZMĚNILA MŮJ ŽIVOT

FullSizeRender.jpg

Ne všechny největší životní zážitky jsou pozitivní a tenhle den tady být musí, jelikož mi můj život změnil navždy. Do té doby jsem dny nejčastěji trávila na gauči s pytlíkem chipsů, měla jsem ráda svoje tělo a to poslední, co jsem řešila, byla váha. 27.11.2012 mi ale jeden kluk řekl větu, kterou ze své hlavy už nikdy nedostanu. Všichni okolo se smáli, zatímco já jsem brečela a slíbila jsem si, že se změním. Místo sportu jsem ale začala postupně omezovat jídlo, až jsem nakonec měla schované rajče v kapse, jelikož jsem se bála, že po něm přiberu. Ale víte co? Já jsem za všechno, čím jsem si prošla, nakonec vděčná. Kdyby se to nestalo, pravděpodobně bych nikdy nebyla tam, kde jsem, nezaložila bych si Tereza’s diary a nikdy bych neměla vás. Proto mi věřte, že se všechno v životě děje z nějaké příčiny.

PRVNÍ NÁVŠTĚVA POSILOVNY

IMG_0662.JPG

Když jsem se začala dostávat z anorexie, založila jsem si Instagram a hned na mě vyjely fotky silných, zdravých holek, které cvičily. Chtěla jsem tak vypadat také, a proto jsem se rozhodla překonat strach a vyrazila jsem poprvé do posilovny - a ta láska mi vydržela doteď.

KURZ INSTRUKTORA JÓGY

IMG_6007.JPG

Jógu zbožňuju, a proto jsem si udělala instruktorský kurz. Samotný kurz sice nebyl úplně podle mých představ, zkoušky jsem ale úspěsně složila a v budoucnu bych toho chtěla využít.

PRVNÍ ZDRAVÝ RECEPT

FullSizeRender.jpg

Nikdy nezapomenu, jak jsem uvařila svůj první zdravý recept - batátové hranolky podle Deliciously Ella. Možná to bude i tím, že jsem místo skořice použila kajenský pepř, a tak mi od té pálivosti tekly slzy, ale stejně jsem z toho měla velkou radost.

ZALOŽENÍ INSTAGRAMU & BLOGU & YOUTUBE

FullSizeRender.jpg

To, že jsem si založila Tereza’s diary, byla jedna z nejlepších věcí v mém životě. Dalo mi to totiž VÁS, mojí druhou rodinu.

TETOVÁNÍ

IMG_1531.JPG

Tetování se mi vždycky hrozně líbilo, a proto jsem se 4.8. 2016 nechala potetovat. Na levém zápěstí mám vytetovaný nápis Ahimsa, což by se dalo volně přeložit jako nenásilí a láska ke všemu živému.

ŘIDIČÁK

IMG_0683.JPG

Zatímco ze závěrečného testu v autoškole jsem měla 100%, jízdy jsem udělala až na třetí pokus. I tím jsem se ale spoustu naučila, a to hlavně to, že každá zkušenost, i ta špatná, nás posune. Neúspěch je totiž součástí cesty a hlavní je se nevzdat a bojovat dál.

MATURITA

IMG_5618.JPG

V úterý 23.5. jsem oficiálně odmaturovala, a to se známkami 2,2,1,1. Sice jsem z toho byla pěkně vystresovaná, ale zpětně musím říct, že jsem si ten den dokonce užívala - byl to takový správný adrenalin! O maturitě jsem sepsala samostatný článek, který najdete zde a také jsem natočila Q&A video, které je zde.

PŮLMARATON

IMG_8063.JPG

Svoje 19.narozeniny jsem oslavila opravdu stylově a splnila jsem si svůj velký sen - zaběhla jsem půlmaraton. 21 km jsem uběhla průměrnou rychlostí 5:35 na kilometr a byl to pro mě tak obrovský zážitek, že jsem o tom sepsala samostatný článek (článek si můžete přečíst zde) a také jsem natočila video, které si doteď pouštím se slzami v očích.

PRAŽSKÉ & BRNĚNSKÉ TEREZA’S DIARY SETKÁNÍ

IMG_9714.JPG
IMG_2366.JPG

Naše společná setkání tady nesmí chybět, jelikož na ně doteď s láskou vzpomínám. Pořád nechápu, že se nás pokaždé sešlo tolik, že někdo cestoval přes půlku republiky, jen aby mě viděl a že mám to neuvěřitelné štěstí, že vás mám. Videa ze setkání najdete zde a zde.

ZALOŽENÍ E-SHOPU

IMG_7436.JPG

V létě jsem si založila e-shop, jelikož jsem se pustila do navrhování vlastního oblečení s veganskými motivy. A právě pro vás chystám letní kolekci, tak ho rozhodně nezapomeňte sledovat!

KNÍŽKA VEGAN BOWLS FOR VEGAN SOULS

IMG_7124.JPG

To, že byl můj recept vybraný do knížky Vegan Bowls for Vegan Souls je asi můj největší úspěch v životě - v knížce je totiž 100 receptů od těch nejznámějších veganů z celého světa. Pokud byste si chtěli knížku objednat, seženete ji zde a s kódem “terezas_diary” získáte slevu 15%!

VYSOKÁ

IMG_7105.JPG

V říjnu 2017 jsem oficiálně jsem začala chodit na vysokou, na fakultu humanitních studií Univerzity Karlovi - a dokonce už mám úspěšně za sebou první semestr! Proto jestli vás zajímá, jak to na vysoké chodí, koukněte na článek zde nebo video zde.

VEGANSTVÍ

IMG_9288.JPG

Pro přechod na veganství jsem se oficiálně rozhodla 11.1. 2018. Nezměnil se ale jen můj jídelníček, změnil se můj životní styl - našla jsem sama sebe.

IRON ON A VEGAN DIET

IRON ON A VEGAN DIET

MARCH FAVOURITES

MARCH FAVOURITES