Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

MY WORKOUT ROUTINE

MY WORKOUT ROUTINE

Často mi chodí otázky, co cvičím, jak často cvičím, jak dlouho cvičím, co jím před/po a tak dále. Proto mě napadlo, že bude nejlepší shrnout všechny informace do samostatného článku. Ale ještě, než se do toho pustíme, bych chtěla říct, že rozhodně nejsem žádný expert a že to, co vyhovuje mě, nemusí nutně vyhovovat i vám. Každý jsme jiný, každý máme jiné tělo a mě samotné trvalo nějakých 5 let, než jsem si našla styl cvičení, který miluju.

 Svojí jógovou sestavu cvičím každé ráno. Jedná se o rychlou sestavu pár cviků, kterou jsem si sama vymyslela tak, aby mi protáhla celé tělo a zabránila zranění. Na jógovou lekci chodím 1x až 2x týdně, přičemž mám nejradši dynamičtější cvičení, tedy Ashtangu nebo Vinyasu. Do posilovny chodím 4x týdně. Většinou cvičím ráno, jelikož mám nejvíc energie a správně mě to nabudí na celý den. Nikdy bych ale nezvládla jít cvičit nalačno - naopak je to pro mě ideální hned po snídani. Před cvičením si dávám vždycky sacharidy (většinou v podobě ovesných vloček a ovoce) a tuky (oříšková másla + oříšky). Po cvičení si dávám větší množství bílkovin zase v kombinaci s nějakými sacharidy (například moje staré, známé čokoládové kuličky - mají hodně bílkovin a cukry z datlí dodají spoustu energie).

Abych zmateně nepobíhala od stroje ke stroji a neztrácela zbytečně čas, mám před každým cvičením sestavený plán cviků. Vždycky cvičím jen určité svalové skupiny - jedenkrát týdně prsa+záda, jedenkrát týdně ramena+ruce, dvakrát týdně nohy. To mi zabere přibližně hodinku, přičemž vždycky na konci tréninku ještě cvičím 2x6 cviků na břicho. Cvičím s činkami, na strojích i s vlastní vahou (k čemuž nejradši používám TRX pásy).

Jak už jsem zmiňovala v úvodu, tenhle styl cvičení vyhovuje mě a neříkám, že je to tak správně. Mě osobně posilování baví, jelikož ráda cvičím sama a vlastně si u toho ještě odpočinu a pročistím si hlavu. Jestli ale posilovna není nic pro vás, tak se nenuťte do toho tam chodit! Hlavně teď přes léto - klidně vyrazte na kolo, pořádně si zaplavat nebo na volejbal s kamarády.

Vždyť jediná aktivita, které můžete litovat, je ta, kterou neuděláte - tak nasaďte tenisky a jdeme na to!


I've received a lot of questions about my workout routine so I thought it would be the best to sum up all the information in one single post. But before we start I'd love to say some things - I'm not an expert by aby mean and what works for me doesn't have to work for you. We are all different, our bodies are different and it took me almost 5 years to find a workout I love.

I do my morning yoga routine every morning. It's a quick session which consists of few exercises which I created by myself. I go on a classical yoga lesson once or twice a week and I prefer dynamic styles such as Ashtanga of Vinyasa. I go to the gym 4 times per week. Mostly I workout in the morning as it's the time when I'm feeling most energized. I'd never be able to workout on an empty stomach, what works for me is to exercise right after eating. As a pre-workout I go for the combination of carbs (oats, fruit) and fat (nuts, nut butters) and for protein + carbs as a post-workout (my favourite cacao coconut cashew bites).

I always plan ahead what I'll train in order to save some time in the gym. I always train just one part of my body - chest&back once a week, arms&biceps, triceps once a week, legs twice a week. This workout takes all together about an hour and I always do 2x6 abs exercises at the end. I exercise both with weights and my body weight (I love using TRX strips).

As I mentioned before, this is what works for me and I'm not saying it's the right way. I love training at the gym as I prefer to exercise alone because it helps me to unwind. However, if the gym's not your thing, don't push yourself to go there! Especially during the summer - just go on the bike, for a swim or play volleyball with your friends.

Actually the only activity you could regret is the one you didn't do - so put on your shoes and here we go!

MEAL PREP HACKS

MEAL PREP HACKS

RUNNING: MY STORY & HOW TO STOP MAKING EXCUSES

RUNNING: MY STORY & HOW TO STOP MAKING EXCUSES