Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

MEAL PREP HACKS

MEAL PREP HACKS

Mě to sice čeká až za pár týdnů, ale myslím, že většině z vás začala škola právě teď. A s ní i 10 měsíců hrůzy ve školní jídelně, jelikož vám v tom všem nezbývá čas (ani energie) na přípravu krabiček. Nebo naopak pracujete a právě ta představa zdlouhavé přípravy krabiček je to, proč si cestou do práce radši koupíte bagetu a večer sníte půlku lednice. Přiznávám, jsou i zábavnější činnosti, než vařit něco, co nemůžete rovnou sníst. Ale věřte mi, že až další den otevřete krabičku a dokonalá vůně vašeho oblíbeného jídla provoní celou třídu/kancelář, nebudete litovat jediné minuty, kterou jste v kuchyni strávili.

A proto bych se s vámi chtěla podělit o svoje tipy, jak na to, aby těch minut bylo co nejmíň!

NAPLÁNUJTE SI JÍDLA DOPŘEDU

Jak už jsem vám říkala v minulém článku o tom, jak ušetřit čas, ráda všechno plánuji dopředu - a krabičky nejsou výjimkou! Abyste zabránili tomu, že nebudete vědět, co uvařit nebo že vám třeba bude chybět nějaká ingredience, najděte si o víkendu chvilku, kdy si naplánujete, jaká jídla budete přes týden jíst a co všechno na ně budete potřebovat.

VYUŽIJTE JEDNU VĚC NA VÍCE JÍDEL

Když si budete plánovat jednotlivá jídla, zaměřte se na to, aby se toho muselo připravovat co nejmíň. Zároveň se ale nebojte, že budete jíst pořád to samé - naopak, když trochu zapojíte fantazii, může se jedna věc využít hned na několik způsobů. Třeba takový veganský "tuňák" je s toastem skvělá svačina, s quinoa lehký oběd a s rozpečenou batátou výživná večeře.

PŘIPRAVTE SI VĚTŠÍ MNOŽSTVÍ

Víkend je ideální doba na to, připravit si jídlo dopředu! Já se vždycky zavřu do kuchyně, navařím si přílohy, nakrájím zeleninu nebo udělám kuličky. Všechno si uklidím do lednice a během týdne už jenom smíchám jednotlivé krabičky a mám hotovo!

NEEXEPERIMENTUJTE

Nicméně, s přípravou většího množství souvisí následující bod - neexperimentujte. Na vymýšlení nových receptů není čas a hlavně, ne vždy povedou. Věřte mi, z vlastní zkušenosti můžu říct, že není nic horšího, než něco dlouze vařit a potom otevřít smradlavou mokrou krabičku s něčím, co měl být zapečený lilek s olomouckými tvarůžky.

VYUŽIJTE ZBYTKY Z VEČEŘE

Když nemáte čas navařit větší množství, není nic jednoduššího, než využít zbytky z večeře! Připravte si dvojnásobné množství, půlku dejte do krabičky a máte hotovo. Jen si dejte pozor na omáčky - studené většinou nechutnají nejlíp a také by mohly vytéct. 

Příklady jídel do krabičky


Even though I still have a few days of holidays left I think that for the majority of you the school has already started. And with it 10 months of eating in a school cafeteria because you don't have time (or energy) for an exhausting meal boxes preparation. I know, there're more enjoyable things than cooking something you can't even eat right after. But trust me that once you will open the box with your favourite meal, you won't regret a minute you had spent in the kitchen.

So because of that I'd love to share with you my tips how to spend there as little time as possible!

PLAN YOUR MEALS AHEAD

As I've already mentioned in the post about how to save time I love planning everything ahead - and the meal boxes are not an exception! To avoid the situation when you don't know what to cook or when you don't have some ingredient, find time during the weekend to plan your meals for an upcoming week and write down what kind of ingredients you'll need.

USE ONE THING VARIOUS WAYS

Once you'll be planning your meals focus on cooking as little as possible. However, don't be scared of eating constantly same meals - actually with a little bit of creativity you can use one thing various ways. For example, the "vegan tuna" can be used as a perfect snack with a toast, a light lunch with a quinoa or a filling dinner with the sweet potato.

COOK BIG BUTCHES

The weekend is a perfect time to cook a lot of stuff ahead! I always find some time to prepare huge amount of sides, cut up some veggies or make my bites. Then I put everything into the fridge so I can just combine those already prepared boxes during the week and I'm done! 

DON'T EXPERIMENT

However, when cooking bigger butches keep the following point on mind - don't experiment. There is no time for trying new recipes and most importantly, they don't always turn up well. Trust me, I can say from my personal experience that there's no worse thing than to cook for so long and then open smelly soggy box with something which was supposed to be baked eggplant with cheese.

USE DINNER LEFTOVERS

When you don't have time for cooking, there's nothing easier than using leftovers! So make double amount for dinner, add one half of the meal into a box and you're ready to go. Just try to avoid complicated sauces - they don't taste great cold and they can flow out.

Meal boxes ideas

HEALTHY FOOD SWAPS

HEALTHY FOOD SWAPS

MY WORKOUT ROUTINE

MY WORKOUT ROUTINE