Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

KAM V PRAZE NA JÓGU

KAM V PRAZE NA JÓGU

Určitě jste si všimli, že poslední dobou na mém Instastories najdete kromě kuliček a cookies také jógu - právě jóga je teď totiž moje úplně nejoblíbenější cvičení! Vždycky mi krásně zklidní mysl i protáhne & posílí tělo, a proto jsem si pro vás minulý měsíc připravila výzvu #JógovýDeníček. Z průběhu výzvy jsem byla úplně nadšená, protože se vás zapojila spousta a hlavně jste mi psali, že byste také chtěli začít s pravidelnou praxí.

O tom, jak s jógou začít, už jsem ale článek sepisovala - proto bych se s vámi dneska chtěla podělit o 5 míst, kam na ní můžete zajít!

JÓGOVNA

FullSizeRender.jpg
 • Kde se studio nachází: Jindřišská 5, Praha 1
 • Cena za lekci: 190 Kč/ 60 min, 210 Kč/ 90 min (ranní, dopolední a polední lekce), 220 Kč/ 60 min, 250 Kč/ 90 min(odpolední a večerní lekce)
 • Hodnocení: Jógovnu zmiňuji schválně jako první - je to moje úplně nejoblíbenější místo a nejradši bych tam trávila celé dny! Pokaždé, když tam vejdu, se najednou cítím naprosto klidně, vyrovnaně a šťastně. Interiér je příjemně útulný a čistý, najdete zde obchůdek s indickými produkty i kousky od českých návrhářů a velký stůl s kávou a sušenkami. Co se týká samotné jógy, jsou na výběr lekce různých stylů i úrovní, proto si každý může vybrat to, co vyhovuje právě jemu. Já chodím nejradši na lekce dynamické vinyasa jógy Tobiase Lorenze, a i když je to opravdu makačka, nikdy jsem nebyla na lepší józe - což dokládá i sál přeplněný k prasknutí, proto bych rozhodně doporučovala udělat si rezervaci.

YOGAME

FullSizeRender.jpg
 • Kde se studio nachází: Národní 340/21, Praha 1
 • Cena za lekci: 220 Kč/ 60 min, 250 Kč/ 90 min (dopoledne po-pá), 270 Kč/ 90 min (večer a víkendy)
 • Hodnocení: Yogame je moje druhé nejoblíbenější studio, a to hlavně díky tomu, jak jsou tam neuvěřitelně milí lidé. Je to sice dražší studio, ale nachází se na krásném místě v centru Prahy, prostory mají autentickou atmosféru Indie a sál je čistý & prostorný. Opět si můžete vybrat z velkého množství nejrůznějších lekcí, přičemž moje nejoblíbenější jsou sobotní ranní lekce s Rosibel Marquez. Lekce Rosibel jsou dynamické, silové a také jsou v angličtině - takže si procvičíte tělo, a zároveň i znalosti!

OM JÓGA

FullSizeRender.jpg
 • Kde se studio nachází: Na Záhonech 24, Praha 4 – Kačerov
 • Cena za lekci: 180 Kč/ 60 min, 200 Kč/ 90 min
 • Hodnocení: Ke studiu OM mám speciální vztah, jelikož jsem tam byla na své úplně první lekci. Dlouho jsem tam také chodila pravidelně, jelikož má studio neuvěřitelně zklidňující atmosféru a cítíte se tam opravdu příjemně. Nicméně, chodila jsem na lekce Rosibel Marquez nebo Katky Novákové a ani jedna už tam dnes neučí, proto vám tip na konktétní lekci bohužel dát nemůžu. Koukala jsem se ale na rozvrh a opět se dá vybrat z nejrůznějších stylů i  úrovní!

JÓGA PRŮHONICE

FullSizeRender.jpg
 • Kde se studio nachází: Dobřejovická 449, Průhonice
 • Cena za lekci: 160 Kč/ 60 min, 190 Kč/ 90 min
 • Hodnocení: Právě Katka Nováková si u nás v Průhonicích otevřela vlastní studio, kde najdete především lekce klidné Hatha jógy. Studio je sice malinké, ale o to příjemnější atmosféru má - přijdete si jako ve svém útulném pokojíku! Navíc drobná paní majitelka je tak plná pozitivní energie, že vám pokaždé zlepší den.

DŮM JÓGY CHODOV

FullSizeRender.jpg
 • Kde se studio nachází: Hráského 2231/25, Praha 4 - Chodov
 • Cena za lekci: 140 Kč/60 min, 180 Kč/ 90 min (7:00 - 15:30 hodin), 150 Kč/ 60 min, 200 Kč/ 90 min (15:30 - 21:30 hodin + sobota a neděle)
 • Hodnocení: Poslední studio, které jsem zatím vyzkoušela, je Dům Jógy. Dům Jógy se nachází na třech místech - na Vinohradech, na Andělu a na Chodově. Já jsem byla jen párkrát na Chodově a bohužel musím říct, že to byla ta nejhorší jóga, na které jsem kdy byla. Cena je sice v porovnání s jinými centry fajn, ale prostory se mi vůbec nelíbily, zdály se mi špinavé, nejógové a ani samotná lekce za moc nestála. Je ale možné, že jsem jen neměla štěstí na lekci - výběr je totiž opravdu široký, a studio dokonce nabízí i hot jógu.

Doufám, že se vám dnešní článek líbil a moc děkuju za jeho přečtení! Jestli máte i vy nějaký tip, kam zajít na jógu, určitě mi ho napište do komentářů. A já se na vás budu těšit zase příště!

YOGA STYLES: WHICH ONE TO CHOOSE?

YOGA STYLES: WHICH ONE TO CHOOSE?

HOW TO START WITH YOGA

HOW TO START WITH YOGA