Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

MY SECOND TATTOO

MY SECOND TATTOO

Tetování se mi líbilo snad úplně odjakživa, a proto jsem se před dvěma lety rozhodla, udělat si první kérku. Na levé zapěstí jsem si nechala vytetovat nápis Ahimsa, což je jedno z pravidel jógy. Ahimsa v překladu znamená nenásilí, láska ke všemu živému a také láska k sobě, k vlastnímu tělu. O svém prvním tetování už jsem ale dávno sepisovala článek, který najdete zde - dneska bych vám chtěla povědět o tom druhém.

Upřímně jsem totiž za ty dva roky svého rozhodnutí ani jednou nelitovala - vlastně od chvíle, co jsem vyšla ze salonu, jsem věděla, že chci další tetování. Zároveň si ale myslím, že by tetování mělo mít nějaký význam a já jsem dlouho nevěděděla co ani kam si vytetovat, proto jsem čekala, až přijde ta správná chvíle.

A před pár dny jsem najednou před očima viděla přesný motiv i místo.

Přestože jsem normálně opravdu hodně konzervativní, nemám ráda změny a vždycky nad vším dlouho přemýšlím, tentokrát jsem nečekala ani minutu, hned jsem vzala do ruky telefon a vytáčela číslo Verunky.

Verču můžete znát z Instagramu jako @girlynut - jo, přesně ten profil s neodolatelnými kašičkami a lívanci, za kterým stojí krásná a hlavně neuvěřitelně milá Verča. I já sama jsem Verču znala jen přes Instagram, ale když jsem objevila její druhý profil @verutetuje věděla jsem, že nechci tetování od nikoho jiného, a proto jsem se obrátila právě na ní. A nemohla jsem udělat líp! Verča je totiž neuvěřitelně milý človíček, který na vás úplně přenese svojí pozitivní energii. Tetuje metodou handpoke, tedy pouze jehlou a je vážně profík. Celé tetování bylo hotové za pár minut a upřímně mě to ani trošku nebolelo (ještě, aby jo, když mě Verča tetovala ve své pohodlné posteli a udělala mi ten nejlepší čaj!). Na prvním tetování jsem byla v opravdu drahém salonu a nebyla jsem ani z poloviny tak spokojená, jako s Verčou. Proto jestli vám něco můžu opravdu upřímně doporučit, obraťte se s tetováním právě na Verču (@verutetuje).

A teď už tedy k mému tetování. Za pár dní to budou dva roky, co nejím maso a jelikož to považuju za svoje nejlepší rozhodnutí v životě, chtěla jsem to nějak oslavit. Nechala jsem si proto pod pravý triceps vytetovat motiv V s lístečkem, který symbolizuje veganství. Veganství totiž ani zdaleka není jen o rozpečených batátách nebo prázdných sklenicích od ořechových másel (i když to je podstatná část). Je to filosofie založená na nenásilí, respektu a úctě.

Je to životní styl, který pro mě opravdu moc znamená a je součástí mě - teď už doslova.


Jak už jsem říkala v minulém článku, jestli nad tetováním přemýšlíte, tak neváhejte a prostě do toho běžte. Nenechte si to vymluvit, neposlouchejte názory ostatních a hlavně, ničeho se nebojte. Možná to je na celý život, ale nakonec nejsou špatná rozhodnutí to, čeho litujeme - litujeme rozhodnutí, která jsme neudělali. A jestli máte něco, co pro vás hodně znamená nebo co vás určitým způsobem vyjadřuje, věřte mi, že když si to necháte vytetovat, naopak se budete cítit ještě daleko líp ve své vlastní kůži - a proto už se pomalu chystám na další tetování.

I’ve been always fascinated by tattoos so two years ago I decided to get one as well. On my left wrist I have a word Ahimsa which is one of yoga rules. Basically, it means non-violence, loving all beings and also loving yourself, your own body. However, I already published a post about my first tattoo which you can find here - today I’d like to tell you something about my second one.

Honestly, I’ve never regretted my decision - actually right after I stepped out of the studio I knew I needed another one. However, I think that a tattoo should have a meaning and I didn’t know what or where to get.

But few days ago I saw the motive and the body part exactly.

Usually I am a highly conservative person, I don’t like changes and I’m always over-thinking everything, but this time I didn’t wait a sec, I took my phone and called Veru.

You might know Veru from the Instagram @girlynut - yeah, the one with such an incredible #foodporn recipes. I knew Veru only from the Instagram as well but when I found her other account @verutetuje I wanted to have my second tattoo made by her. And I couldn’t choose better! She’s using the method called handpoke and she’s a real pro. Whole process took only few minutes and it honestly wasn’t painful at all. On my first tattoo I was in a very expensive studio but I was thousand times happier with the job Veru did.

So finally, the tattoo. In few days it will be two years since I stopped eating meat and as I consider that decision as the best decision in my entire life, I wanted to celebrate it properly. So under my left triceps I got a V sign with a leaf which stands for the veganism. In fact, the veganism is not solely about baked sweet potatoes and empty jars of peanut butter (even though these are such important parts!). The veganism is a philosophy based on non-violence, respect and compassion.

It’s a lifestyle which means a lot to me and it’s a part of me - now literally.

As I said in my previous post, if you are thinking whether to get a tattoo or not, definitely go for it. Don’t listen to opinions of other people and most importantly, don’t be scared. It might be for the rest of your life but in the end we don’t regret bad decisions - we regret the ones we didn’t make. And if you have something which means a lot to you, trust me that once you’ll have it tattooed, you’ll feel even more comfortable in your own skin - and that’s the reason why I’m already planning another tattoo.

RECENZE: KOSMETIKA BALM BALM

RECENZE: KOSMETIKA BALM BALM

WHAT TO EAT FOR A BETTER TAN

WHAT TO EAT FOR A BETTER TAN